Fallout 4 Çıkışıyla Call of Duty: Black Ops 3'e Tokat Niteliğinde Bir Ders Verdi

Fallout 4 Çıkışıyla Call of Duty: Black Ops 3'e Tokat Niteliğinde Bir Ders Verdi

Kasım ayı yurtdışında tatil dönemine girilecek olması nedeniyle birbirinden güzel oyunların ardı ardına çıkış yaptığı ve oyun severlerin cüzdanlarını ulaşamayacakları karanlık köşelere sakladıkları bir dönem olarak tanımlanabilir. Hal böyle olunca bu dönemde çıkan hangi oyunları satın alıp alamayacağınıza karar vermekte zorlanabiliyorsunuz. Kasım ayında hangi oyunu satın alacağınıza karar vermek için oyunların ilk gün performansları size yol gösterebilir. Bu sene çıkış yapan Fallout 4 ve Call of Duty: Black Ops 3 için de aynı yolu izlemenizi tavsiye ediyoruz; çünkü 2 oyun arasında dağlar kadar fark olduğu söylenebilir. Dilerseniz bu iki oyunu ilk günkü oyuncu izlenimlerine ve yorumlarına göre kısaca karşılaştıralım, bu maddeleri tamamen Steam üzerindeki kullanıcı yorumlarına göre listelediğimizi de belirtelim:

Call of Duty: Black Ops 3:

  • Optimizasyon sıkıntısı ve düşük performans
  • Kritik hatalar ve oyunun kapanması
  • Klişe ve kısa süren hikaye
  • Seriye yenilik kazandırmayan oyun yapısı

Call of Duty: Black Ops 3'ün geliştiricisi Treyarch oyunun i5 işlemcilerle yaşadığı özel problemi gidermek için bir yama yayınlamış olsa da bu yamanın geri kalan optimizasyon problemlerini ortadan kaldırmadığı görülebiliyor.

Fallout 4:

  • Başarılı optimizasyon, sorunsuz performans ve sıkıntısız oyun deneyimi
  • Sosyal hayatı baltalayacak derecede uzun süren bir oyun deneyimi
  • Yepyeni bir açık dünya, yeni oyun mekanikleri ve genel olarak akıcı bir oynanış

Fallout 4 yorumlarını araştırırken negatif bir yorum bulabilmek için biraz yorumları kurcalamamız ve bu yorumları aradan cımbızla çekmemiz gerekti. Görülen o ki Bethesda, Fallout 4'ü kusursuz bir çıkış yapacak şekilde hazırlamış.

Her iki oyununda aynı fiyat etiketine sahip olduğu düşünülürse bu karşılaştırma tablosu size yol gösterebilir.

Günümüz Oyunlarının Atalarını Yakından Tanıyalım

YORUMLAR