Fallout 4, Fallout Shelter ve Skyrim'in Yaratıcısı Bethesda Mobil Oyunlarda Yeni Bir Marka Olacak

Fallout 4, Fallout Shelter ve Skyrim'in Yaratıcısı Bethesda Mobil Oyunlarda Yeni Bir Marka Olacak

2011 yılında yayınladığı Skyrim ile çıktığı sene içindeki video oyun ödüllerini silip süpüren, bu sene yayınladığı Fallout 4 ile en iyi oyun geliştiricisi olmaya aday gösterilen Bethesda mobil oyunlar için sağlam adımlarla yol almaya karar verdi. Hatırlanacağı üzere Bethesda, Fallout 4'ü duyururken kendi geliştirdiği ilk mobil oyun olan Fallout Shelter'ı da iOS cihazlar için yayınlamış ve mobil oyun severlerin beğenisine sunmuştu. Daha sonradan Fallout Shelter'ın Android versiyonu da yayınlanarak daha çok oyuncuya ulaşıldı. Fallout Shelter hem Google hem de Apple tarafından bu senenin en iyi mobil oyunları arasında listelendi ve Bethesda'nın ilk mobil oyun çalışması olmasına rağmen büyük bir başarı kazandı.

Bethesda şimdi Fallout Shelter ile yakaladığı başarıyı bir adım öteye taşımaya ve oyun severlere daha çok yüksek kaliteli Bethesda mobil oyunları sunmaya niyetlendi. Firma bu iş için Montreal'de yeni bir oyun stüdyosu açıyor. Bu stüdyoda çalışacak 40 geliştirici mobil oyunlar üzerinde çalışma yürüterek bize yeni Bethesda oyunları sunacak.

Bethesda'nın kesinleşen mobil oyun projeleri arasında Elder Scrolls: Legends yer almakta. Bu mobil oyun Elder Scrolls'un fantastik dünyasının alt yapısını kullanacak bir online kart oyunu şeklinde geliştiriliyor. Yani Blizzard'ın Herathstone'unun Bethesda versiyonu olarak tanımlanabilir. Firma bir yandan da mevcut oyunları için daha sık güncellemeler ve yeni içerikler sunmak için çalışacak.

Fallout Shelter Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

YORUMLAR