Fallout 4 İçin Sanal Gerçeklik Çalışmaları Devam Ediyor

Fallout 4 İçin Sanal Gerçeklik Çalışmaları Devam Ediyor

Bu yılın başlarında Bethesda'nın Fallout 4'e sanal gerçekliği getirmeye çalıştığı ortaya çıkmıştı. İlk açıklamadan bu yana 5 ay geçti ve o zamandan beri konuyla alakalı gerçek anlamda bir şey duyamadık. Şirketin yöneticilerinden Todd Howard nihayet bu sessizliği bozdu ve projeyi merak edenler için hala çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Howard, Glixel'e verdiği bir röportajda şirketin hala Fallout 4'ü sanal gerçekliğe getirmeye çalıştıklarını ifade etti. "Kesinlikle gelecek. Sanal gerçekliğin özelliği, büyük bir sanal dünyada olmaktır. Bu tecrübe, yani kulaklığı taktığınız, Fallout dünyasında ayakta olduğunuz ve istediğiniz yere gidebileceğiniz hissi, özgür olacağınız anlamına geliyor." diye konuşan Howard, oyunculara ilginç bir deneyim yaşatacaklarını vurguladı. 

Fallout 4'ün oyununun doğası ve genel olarak Fallout serisinin başarısı göz önüne alındığında, kuşkusuz ilginç bir deneyim yaşayacağız. Bununla birlikte Todd Howard'ın söyledikleri de bizi çok heyecanlandırıyor. Öyle ki, Fallout 4'ün sanal gerçeklik sürümünün, satış açısından ne kadar iyi olacağı konusunda bile endişe duymuyor ve sektöre getirecekleri mükemmel deneyime odaklandıklarını ifade ediyor. "Kaç tane satacağımız ya da piyasanın nasıl olacağı konusunda çok endişelenmiyoruz. Hepsi kendiliğinden çözülecek. Gerçekten benzersiz bir şey yapma şansımız var" açıklamasının ardında da işte bu yatıyor. İnsanların ne istediğinden ziyade, kendilerinin ne istediğine önem verdiklerini belirtiyorlar. 

Fallout 4'ün sanal gerçeklik sürümünün ne zaman yayınlanacağı hakkında maalesef bir bilgi yok. Fakat takvimler yapımcı şirketin 2017'yi hedeflediğini gösteriyor.

Fallout 4'ün İkinci DLC'si Wasteland Workshop Çıktı

Fallout 4'ün Klasik Arabası Forza'ya Geliyor

YORUMLAR