Fallout 4 Nedeniyle İşini ve Eşini Kaybeden Adam Bethesda'ya Dava Açtı!

Fallout 4 Nedeniyle İşini ve Eşini Kaybeden Adam Bethesda'ya Dava Açtı!

Eğer detaylı bir hikayeye sahip olan, yüzlerce yan görevle zenginleştirilmiş ve uzun süren bir oyun deneyimi yaşatan oyunlardan hoşlanıyorsanız sizin için ibretlik bir haberimiz var. Bethesda'nın uzun bir süre geliştirip bu senenin sonuna doğru yayınladığı Fallout 4 bu senenin en başarılı video oyunlarından biri olarka gösteriliyordu. Yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip olan bu post apokaliptik rol yapma oyunu oyunculara başka bir fantastik dünyaya atılma ve benzersiz bir serüven yaşama imkanı veriyor. Hal böyle olunca da oyunu çılgınca oynamak kaçınılmaz oluyor.

Haberimize konu olan olayda ipin ucunun biraz kaçtığını belirtmekte fayda var. Fallout 4'ün sosyal hayatı baltaladığı ile ilişkili esprilere sıkça rastlıyoruz. Bethesda'nın önceki projesi Skyrim'de de benzer esprilerle karşılaşmıştık. Fakat bu sefer bu espriler gerçeğe dönüşmüş. Sibirya'nın Krasnoyarsk kentinde yaşayan bir adam kesintisiz bir şekilde 3 hafta boyunca Fallout 4 oynamış. Sonuçta eşi kendisiyle ilgilenmediği için onu terketmiş, işine ise işe gitmediğinden ötürü son verilmiş. Kahramanımız bu olaylardan da Bethesda'yı sorumlu tutarak olayı mahkemeye taşımış.

Açılan bu dava Rusya'da bir ilk olacağı için emsal niteliği taşıyabilir. Daha önceden de Amerika'da benzer davalar ortaya çıkmış ve firmalar oyunlarının bağımlılık yapıcı olduklarını belirtmedikleri için dava açan oyunculara tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

Tamindir'in Seçtiği 2015'in En İyi PC Oyunları

YORUMLAR