Fallout 4'ün Tüm Haritası İnternete Sızdı, Oyuncular Hayal Kırıklığına Uğradı

Fallout 4'ün Tüm Haritası İnternete Sızdı, Oyuncular Hayal Kırıklığına Uğradı

Yapımcı Bethesda Fallout 4’ün dünyasının uçsuz bucaksız olduğunu söyleyip oyuncuları heyecanlandırmıştı. Ancak internete sızan bir Fallout 4 haritası aksini işaret ediyor.

10 Kasım Salı günü piyasaya çıkacak olan Fallout 4’ün her şey bir yana, en önemli özelliğinin "neredeyse" sonsuz büyüklükteki dünyası olduğu konuşuluyordu. Ancak internete sızan bir harita oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Fallout 4 evreni hiç de o kadar büyük görünmüyordu.

Bundan önce Fallout 4 evreninin Skyrim’den 3 misli daha büyük olacağı konuşuluyordu. Hatta Bethesda yapımcıları bile haritanın ne kadar büyük olduğunu kestiremediklerini söyleyerek bir beklenti yaratmışlardı. Ancak internete sızan bir resim Fallout 4’ün hem kısıtlı bir alana yayıldığını hem de Skyrim’den büyük olmadığını ortaya çıkardı. Bir oyuncunun haritayı bir baştan bir başa 11 dakikada kat ettiğini açıklaması da, bu dedikodunun üzerine tuzla biber ekti. Aşağıdaki resimde Fallout 4 ve Skyrim karşılaştırmasını görebilirsiniz. 

Bethesda konuyla ilgili olarak Fallout 4 evreninde oyun içi mekan yüklemeleri olmadığını, oyunda keşfedilecek mağaraların ve tünellerin oyun evrenini çok büyüttüğünü açıkladı. Bethesda haritaya yüzelsel bakılmaması gerektiğini, Fallout 4'ün katmanlar halinde bir evrene sahip olduğunun da altını çizdi.

Fallout 4 PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Fallout 4 için Sadece DVD'den Yükleme Yeterli Olmayacak

YORUMLAR