Fallout 76'da Çapraz Platform Desteği Bulunmayacak!

Fallout 76'da Çapraz Platform Desteği Bulunmayacak!

Çıkışına neredeyse bir ay kalan Fallout 76 için önemli bir bilgi paylaşıldı. Bethesda'nın eski geliştirilerinden birisi olan Pete Hines, Fallout 76'da çapraz platform desteğinin olmayacağını resmi Twitter hesabı üzerinden belirtti.

Yeni Fallout oyunu duyurulduktan sonra Bethesda, oyunun tamamıyla çevrimiçi bir yapıda olacağını tüm oyunseverlere paylaşmıştı. Co-op benzeri bir yapıda olacak olan Fallout 76'da bizler gibi farklı oyuncular da yer alacak. Bu oyuncularla ister dost olabiliyorken, düşman da olabileceğiz. 

Çapraz platform desteği sunan oyun sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Çapraz platform desteği sayesinde PC, PS4 ve Xbox One kullanıcıları oyunu birlikte oynayabiliyorlar. Bu yüzden çoğu firma bu özelliği oyunlarına eklemeye başladı.

 

 

Bazı oyuncular Fallout 76'da da çapraz platform desteğinin geleceğine yönelik söylentiler yaratmaya başladı. Bethesda'nın Sony'i çarpraz platform desteği için tebrik etmesi üzerine söylentiler daha da güçlendi. Bu durumun farkına varan eski Bethesda geliştiricisi Fallout 76'da çapraz platform desteğinin yer almayacağını resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bu sayede söylentiler son bulmuş oldu.

 

Fallout 76'nın betası 23 Ekim'de Xbox One platformuna, 30 Ekim'de de PC ve PS4 platformlarına açılacak. Fallout 76'nın betasına sadece ön sipariş veren oyuncular katılabilecek. Fallout 76; 14 Kasım'da PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkış yapacak.