Fallout 76'nın Son Güncellemesi PC için Yayınlandı

Fallout 76, geçtiğimiz senenin özellikle de son çeyreğine damgasını vurmuştu. Teknik sorunlarından halen tam olarak kurtulamamış olan oyun için geliştirici ekip, sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız süre zarfında birçok güncelleme yayınlanmıştı. Fallout 76 için yeni bir güncelleme daha öncelikli olarak PC platformu için servis edildi.

Fallout serisinin yeni oyunu Fallout 76, 14 Kasım 2018 tarihinde satışa sunulmuştu. Ne var ki, oyununun çıkışı Bethesda açısından bir felaket, biz oyuncular açısından da büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Fallout 76 neredeyse oynanmaz bir haldeydi. Sanki beta aşamasındayken satışa sunulmuş gibiydi. Ancak çıkışı sonrasında, yayınlanan birçok güncelleme ile hem bir sürü hata giderilmiş hem de yapılan geri dönüşler ile talep edilen bazı şeyler karşılığını bulmuştu. Mesela zula limitinin artırılması, tam bir ilaç olmuştu. Buna ek olarak, son seviyeye ulaşan oyuncular da artık S.P.E.C.I.A.L. kartlarının dağılımlarını yeniden baştan gerçekleştirebiliyorlar.

Yeni yıl ile yeni güncellemelerin yayınlanacağının sözünü veren Bethesda, Fallout 76 oyununun v1.0.4.13 güncellemesini, PC versiyonu için yayınladı. PlayStation 4 ve Xbox One için de önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak olan güncelleme, kararlılık, performans, görsellik, C.A.M.P. atölye, üretim, meydan okumalar, düşman, eşyalar, araştırma görevleri, etkinlikler, Perk'ler, PvP, ses ve kullanıcı arayüzü genelinde birçok iyileştirme ve hata çözümlemesi getiriyor.

Bunların yanı sıra v1.0.4.13 güncellemesi, önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Mesela Bobby Pin'ler artık daha hafif olacaklar. Levyeli mekanizmaya sahip tüfek ile ilgili şarjör doldurma sorununun giderilmesi, Ballistic Fiber için seviye gereksiniminin yirmiden yirmi beşe çıkartılmış olması, silahlar ve zırh için onarım ücretinin düşürülmesi, Power Armor'un fenerinin parlaklaştırılmış olması, Fusion Core'ların yeniden şarj edilmesiyle ilgili açığın kapatılması, Glowing Ones ile daha fazla XP kazanmanın artık mümkün olmayacak olması ve Bulk Acid üretebilmek için artık 15 Acid'in lazım olacak olması da kayda değer değişiklikler arasında yer alıyor.