Fallout Shelter, App Store'un Yeni Kralı Oldu

Fallout Shelter, App Store'un Yeni Kralı Oldu

E3 2015'te karşımıza büyük bir sürpriz olarak çıkan Fallout Shelter rekora doymuyor. Hatırlanacağı üzere E3 2015'te Bethesda, RPG klasiği Fallout serisinin yeni oyunu Fallout 4'ü duyurarak büyük ses getirmişti. Fakat Bethesda'nın sunduğü sürprizler Fallout 4 ile sınırlı değildi. Deneyimli firma Fallout 4 ile birlikte ilk mobil Fallout oyunu olan Fallout Shelter'ı resmi olarak duyurmuş ve oyuncuların beğenisine sunmuştu.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlar ve iPad tabletler için ücretsiz olarak yayınlanan Fallout Shelter, Apple uygulama marketi App Store üzerinde yayınlandıktan sonra kısa bir süre içerisinde rekor bir gelir elde etmiş ve sadece iOS platformunda aktif olmasına rağmen Candy Crush Saga'dan daha yüksek gelir elde etmeyi başarmıştı. Firmanın bu gelir başarısı şimdi de oyuncu sayısında devam ediyor.

Fallout Shelter ile ilgili olarak yayınlanan son istatistiklere göre oyun yayınlandığı ilk haftada günlük olarak 70 milyon kere oynandı. Bethesda, yakalanan bu başarının nedenini kendilerinin de oynamak istedikleri bir oyun yaratmalarına bağlıyor. Oyunun Android versiyonları da önümüzdeki süreçte yayınlanacak. Bu da Fallout Shelter'ın daha çok oyuncuya ulaşması ve daha çok gelir elde etmesi anlamına gelecek.

Fallout Shelter'ı bu bağlantıyı kullanarak iOS cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Falout Shelter'ı bilgisayarınızda nasıl oynayabileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz:

Fallout Shelter Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Haftanın iOS Oyunu: Rise of Darkness

YORUMLAR