Fan Yapımı Açık Dünya Sonic Oyununu Oynama İmkanını Kaçırmayın

Fan Yapımı Açık Dünya Sonic Oyununu Oynama İmkanını Kaçırmayın

Eğer son yıllarda kaliteli bir Sonic oyunu oynayamamaktan şikayetçiyseniz Sonic Utopia adlı bu yeni açık dünya tabanlı platform oyunu fikrinizi değiştirebilir. SEGA'nın oyun dünyasına kazandırmış olduğu en önemli oyun kahramanlarından olan Sonic ilk olarak klasik 2 boyutlu platform oyunlarıyla karşımıza çıkmıştı. Son yıllarda ise SEGA mobil oyun sektörünü hedef almıştı ve sonsuz koşu oyunu türünde birkaç Sonic oyunu yayınlamıştı. Bu oyunlar her ne kadar Sonic adını taşısalar da bize eski Sonic oyunlarının verdiği keyfi verememişlerdi. SEGA'nın tatmin edici bir Sonic oyunu yayınlaması nedeniyle serinin hayranları kolları sıvayarak aranılan Sonic oyununu geliştirmeye başladılar.

Mr Lange adlı oyun sever tarafından hazırlanan Sonic Utopia projesi bize açık dünya tabanlı bir Sonic oyunu sunuyor. 3 boyutlu olarak tasarlanan bu oyunda kahramanımız Sonic ile birlikte süper hızlara çıkarak rampalardan uçabiliyor, altın yüzükleri toplayabiliyoruz. Oyun klasik SOnic oyunlarına sadık kalan renkli grafiklere ve kulağa oldukça hoş gelen bir müziğe sahip.

Mr Lange tarafından halen geliştirilmekte olan Sonic Utopia'nın bu sene içinde tamamlanması hedefleniyor. Oyunu deneyebilmemiz için de bir demo sürümü yayınlanmış. Bu bağlantıyı kullanarak Sonic Utopia demosunu indirebilir ve oyunu oynayarak oyun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

İki Yeni Sonic Oyunu Duyuruldu

YORUMLAR