Far Cry 3'ün Yeni Bilgileri

Far Cry 3'ün Yeni Bilgileri

Ubisoft tarafından geliştirilen yeni FPS oyunu Far Cry 3 için yepyeni ayrıntılar gün yüzüne çıktı. Oyunun yapımcısı olan Dan Hay’in yaptığı açıklamalar bizleri nasıl bir yapımın beklediğini anlatıyor. Far Cry 2’den hatırlayacağımız birçok farklı özellik ve bunun yanında getirilen yeni özellikler ile harmanlanarak hazırlanmış olan Far Cry 3’ün içeriğinin oldukça dolu olduğunu görüyoruz.

Zaten çok önceden bizlere dev bir harita vaat eden yapımcılar sadece haritayı değil oyunun oynanabilirliğini ve daha birçok özelliğini ayrıntılı bir hale sokmuş. Yayınlanan yeni bilgiler oyunun bize sunulan en önemli bilgileriymiş gibi gelse de bunlar sadece buz dağının görünen yüzü diyebiliriz.

Açıklanan bilgilere kısaca göz atacak olursak; Oyunda artık silahlarımız paslanmayacak, oyunun haritasının çok büyük olduğunu biliyoruz artık haritada bir noktadan diğer bir noktaya gitmek için hızlı seyahat özelliği geliyor, Malaria hapları olmayacak, haritamız takım adalardan oluşuyor bu yüzden tek oyuncu modunda ayrı, çok oyuncu modunda ayrı ve PvP modunda ayrı adalardayız. Far Cry 2’den hatırlayacağınız bir olay olan, bölgeyi ele geçirdiğimizde herkesi öldürdüğümüz zaman başka bir yere gidip geldiğimiz herkes ölmüş olacak, bu olay Far Cry 2’de tam tersi idi.

Ayrıca artık oyuncular Far Cry 3 editörünü kullanarak kendi haritalarını yapabilecek. Far Cry 3 PC, Playstation 3 ve Xbox 360 için Avrupa’da 28 Kasım, İngiltere’de 30 Kasım ve Amerika’da ise 4 Aralık 2012 tarihinde piyasada olacak.

YORUMLAR