Far Cry 5 Oynayarak Far Cry: New Dawn İçin Hazırlık Yapabilirsiniz

Far Cry: New Dawn, bu senenin Far Cry oyunu olacak. Geçtiğimiz senenin Aralık ayı içerisinde duyurulmuş olan yeni oyun, önümüzdeki ay içerisinde satışa sunulacak. Bu arada, Ubisoft da Far Cry 5 oyuncularını sevindirecek yeni bir duyuru yaptı. Far Cry 5 oynayarak Far Cry: New Dawn için iki eşya açabilmek mümkün olacak.

Far Cry: New Dawn, The Game Awards 2018 şovu sırasında duyurulmuştu. Bu duyuru bizleri heyecanlandırmış olsa da bir o kadar da şaşırtmıştı. Son oyunun çıkışının üzerinden henüz bir sene bile geçmemiş olduğunu düşünecek olursak. Ama neticede Far Cry: New Dawn 15 Şubat 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Bu yeni oyun aynı zamanda seri açısından bir de ilke imza atacak. Bildiğiniz gibi bu zamana kadar oyunlardan hiçbiri kendisinden önce çıkan hiçbir oyunun devamı olmamıştı. Her biri bağımsız oyunlar olmuşlardı. Far Cry: New Dawn ise konu olarak Far Cry 5 oyununun devamı olacak. On yedi yıl sonrasındaki bir zamanda geçecek olan yeni oyun, yine Hope County bölgesinde geçecek ama tabii ki epey değişmiş olarak. Aynı zamanda beşinci oyundaki tanıdık yüzlerden birkaçının da geri döneceği Far Cry: New Dawn oyununda, liderlerinin Mickey ve Lou olacağı Highwaymen isimli yeni bir topluluk ile de başa çıkmaya çalışacağız.

Çıkışına bir buçuk aydan az bir zaman kala Ubisoft, Far Cry: New Dawn ile ilgili yeni bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre, Far Cry 5 oyununu oynayıp da bitirerek, Far Cry: New Dawn oyununda kullanılabilecek iki eşya açabilmek mümkün olacak: Far Cry New Dawn Rookie Outfit ve Far Cry New Dawn Sin Eater.

Peki bu eşyalar nasıl açılacak? Far Cry New Dawn Rookie Outfit (beşinci oyunda giydiğiniz kıyafet) için işinizin bir hayli kolay olacağını söyleyebiliriz. Öyle ki Far Cry 5 oyununun giriş bölümünü tamamlamanız yeterli olacak. Bunun için de Dutch'ın adasındaki radyo kulesini etkinleştirmeniz lazım. Far Cry New Dawn Sin Eater (Eden's Gate işlemeli çift namlulu tüfek) ise biraz fazlaca zaman alacak; çünkü Far Cry 5 oyununu, hangi sonu gördüğünüz fark etmeksizin bitirmeniz gerekecek. Tabii ki gizli son bu konuya dahil değil.

Bu koşulları yerine getirdikten sonra, Ubisoft Club servisine giderek, kazandığınız krediler ile bu iki eşyayı açabilir ve Far Cry: New Dawn satışa sunulduktan sonra da kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnız şunu da söylemeden geçmeyelim ki, bu eşyaları yeni oyunda kullanabilmek için verilen herhangi bir zaman yok. Bir diğer deyişle, ne zaman açarsanız o zamandan itibaren Far Cry: New Dawn oyununda kullanmaya başlayabileceksiniz.