Far Cry 5'ten Direniş Videosu!

Far Cry 5

Merakla beklenen oyunların başında gelen Far Cry 5 için Ubisoft tarafından yepyeni bir video yayınlandı. Oyunda yer alacak "direniş" tarafının gösterildiği videoda, Far Cry 5'te işlerin ne kadar çılgınlaşabileceği gösterildi. 

Belirli aralıklarda bizlerle buluşan ve her seferinde farklı bir temaya sahip olan Far Cry serisi, ilk olarak 2004 yılında Crytek tarafından geliştirilmişti. Ardından Ubisoft tarafından satın alınan seri, Far Cry 2 ile benzersiz bir teknolojik yenilik yapmış, Far Cry 3'teki Vaas karakteriyle herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştı. Dördüncü oyuna kadar bizleri tropikal adalarda gezdiren yapımcılar, Far Cry 4'te beklenmedik bir karar alarak, Nepal'e kadar uzanmışlardı. 2018'in ilk aylarında raflardaki yerini alacak Far Cry 5'in ise Amerika Birleşik Devletleri'nde geçeceği ve olmadık inanışları olan bir taritakatın topraklarında yaşananları anlatacağı söylenmişti. 

Gerçek dünyada da görebileceğiniz üzere ABD'de bazı insanlar, çeşitli sebeplerden yakın bir zaman sonra kıyamet gününün geleceğine ve buna hazırlıklı olmak gerektiğine inanıyorlar. Bu kıyamet günü kimilerine göre dini sebeplere bağlıyken, kimileri de nükleer silahlar gibi çok farklı sebeplerden "kıyamet" benzeri bir durumla karşılabileceklerine inanıyorlar. Bunun için evlerinin altına sığınak kazanlardan, çeşitli topluluklar kuranlara kadar oldukça farklı girişimleri görebildiğimiz ABD toprakları, Far Cry 5'te de buna benzer bir çatışmaya ev sahibi yapacak. Hope County, Montana'da geçecek olan oyunda, kıyamet gününe hazırlanan The Project at Eden’s Gate grubuyla bu grubun yaptıklarına karşı çıkanlar amansız bir mücadele sergileyecekler. Biz de direniş tarafına geçip, hemen aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi bu tarikata karşı savaşı başlatacağız...

 

YORUMLAR