Far Cry 5'ten İlk Videolar Geldi!

Far Cry 5'ten İlk Videolar Geldi!

Far Cry 5 üzerinde çalışmaların başladığı ve oyuna dair ayrıntılı bilgilerin yakın zaman sonra verileceği, geçtiğimiz hafta resmi olarak Ubisoft tarafından açıklanmıştı. Bugün oyunun temasına ve hikayesine dair yeni iddiaların ortaya atılmasının ardından, ilk video da yayınlandı.

Oyuncuları, Far Cry 4 ile Nepal'e, ardından çıkardığı Far Cary Primal ile tarih öncesi çağlara götüren Ubisoft'un bir sonraki oyunu için Vahşi Batı temasını seçeceğine dair haberler yapılmıştı. Bu haberlerin ardından Ubisoft oyunu resmi olarak duyurmuş; ancak temasına dair herhangi bir detay vermekten kaçınmıştı. Bugün ise Reddit üzerinde başlık açan bir kullanıcı, yeni oyunun günümüzde geçeceğini iddia etti. Kullanıcının iddiaları şu şekilde:

"Yeni oyunun günümüzde geçmesi çok muhtemel. Jim Jones veya David Koresh tarzı bir ana karaktere sahip olması muhtemel olan oyun, dini kültlerle yaşayan Montana'nın küçük bir kasabasında geçebilir. Bununla birlikte asıl tema olarak Doomsday-Preppers tarzı kullanılabilir."

Reddit üzerindeki bu açıklamanın üzerinden birkaç saat geçmeden Ubisoft, oyuna dair ilk videoyu da yayınlandı. Videoda Far Cry 5'e dair oyun içi herhangi bir detay görmesek de olayın Reddit'te açılan konuya çok benzer olduğunu da görebildik. Yani Far Cry 5, büyük ihtimalle Montana'nın küçük bir kasabasının çevresinde, dağlık ve ormanlık bir alanda geçecek. Ana karakterimiz de Amerika'da yayın yapan ve büyük felaketlere hazırlık yapmakla kafayı bozmuş kişilerin hayatlarının anlatıldığı Doomsday-Preppers programındaki insanlara benzer bir yapıya sahip olacaklar. 

Far Cry 5, Yeni Assassin's Creed ve The Crew 2 Resmileşti

Ubisoft, Far Cry 4'ün Mobil Versiyonu Olarak Arena Master'ı Tanıttı

YORUMLAR