FB Yandex 700 Bin Kullanıcıyı Aştı ve Fenerbahçe'ye Milyonlar Kazandıracak

FB Yandex 700 Bin Kullanıcıyı Aştı ve Fenerbahçe'ye Milyonlar Kazandıracak

Fenerbahçe ve Yandex'in iş birliğiyle geçtiğimiz aylarda büyük bir proje faaliyete geçirilmişti. Bu proje kapsamında 1907'de kurulan ülkemizin başarılı futbol takımı Fenerbahçe, kendi adını taşıyan internet tarayıcısını taraftarlarının kullanımına sundu.

Yandex, Rusya'nın en popüler arama motorlarından birisi. 2011 yılında Türkiye'ye adımını atan dev arama motoru yaptığı ilginç girişimlerden dolayı çok sevildi ve milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Bu başarısını daha da arttırmak isteyen Yandex, Fenerbahçe ile yaptığı tarayıcı anlaşmasından alnının akıyla çıktı.

FB Yandex olarak adlandırılan ve Fenerbahçe taraftarının kullanımına sunulan hızlı internet tarayıcısı 1 aylık kısa bir süre içinde 700 bin kullanıcıyı aştı. 700 bin kullanıcının FB Yandex üzerinden yaptığı her bir arama Fenerbahçe'ye para olarak geri dönecek. Taraftarların desteğiyle Fenerbahçe'nin bütçesini arttırmayı amaçlayan tarayıcı projesi ülkenin dışına bile çıktı. 

Yandex Türkiye CEO'su ve Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı ile yapılan FB Yandex'in geleceği isimli toplantıda oldukça ilginç bilgiler ortaya çıktı. Gana Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe’yi arayarak tebrik ettiği ve bu projenin Gana'da da uygulanmasını istediği bu bilgiler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra basın mensuplarına FB Yandex'le ilgili bazı bilgiler paylaşıldı. FB Yandex'in Fenerbahçe bütçesine yüzde 20 katkı sağlayacağı da oldukça şaşırttı. Tarayıcının geleceğini konuşan yetkililer çok yakında Android ve iOS mobil işletim sistemlerinde FB Yandex'i yayınlayacaklarını da açıkladı.

FB Yandex sayesinde 180 milyonluk bir para kazanmayı hedefleyen kulüp, bu parayı stat bakımı, forma yapımı ve çeşitli sponsorluklar için kullanacak.

FB Yandex'i denemek ister misiniz?

FB Yandex Nasıl Kullanılır?

Yandex Navigasyon'a Sesli Komut Özelliği Geldi 

YORUMLAR