FBI Bir Hacker'ın Başına Rekor Ödül Koydu

FBI Bir Hacker'ın Başına Rekor Ödül Koydu

FBI Evgeniy Mikhailovich Bogachev isimli botnet ustası bir Rus hacker'ın başına 3 milyon dolar ödül koydu. Görüldüğü yerde ihbar eden ya da yakalayana ödenecek ödül FBI'ın bir hacker'ın yakalanması için koyduğu en büyük ödül.Evgeniy Mikhailovich Bogachev isimli hacker’ın görüldüğü yerde yakalanması, ihbar edilmesi ya da kıstırılması durumunda bu eylemi gerçekleştiren emniyet birimleri veya ödül avcıları, FBI'dan tam 3 milyon dolar alacaklar. 

GameOver Zeus botnet’in başındaki hacker olarak tanımlanan Evgeniy Mikhailovich Bogachev,100 milyon dolardan fazla parayı siber korsanlık yaparak sızdırdığından dolayı aranıyor. Bogachev 2011 yılından bu yana en çok aranan siber suçlulardan bir tanesi ve eylemlerine 4 yıldır devam ediyor. 

Bogachev’in suç dosyası hayli kabarık, bilgisayarlara sızma, gizli bilgi çalma ve satma, kimlik bilgileri çalma, sahte kimlik yaratma, kurumsal casusluk, kara para aklama ve kredi kartı bilgileri sızdırma gibi neredeyse tüm siber suçları kapsıyor.

FBI yaptığı açıklamada bu ödülün sadece ABD topraklarında geçerli olmadığını, Bogachev’i dünyanın neresinde olursa olsun ihbar eden ya da yakalayabilen herkesin bu ödülden faydalanabileceğini söyledi. FBI siber dünyada da suçluyu yakalayabilecek yetenekli dahilerden de yardım istedi.

FBI Evgeniy Mikhailovich Bogachev’in hala Rusya’da bir yerde saklandığına inanıyor. 

Dünya Bankalarına Tüm Zamanların En Büyük Siber Saldırısı Gerçekleştirildi

HSBC Türkiye'ye Siber Saldırı Düzenlendi, 2.7 Milyon Kişinin Kart Bilgileri Çalındı

FBI, Sony Siber Saldırganlarının İzini Bulmayı Başardı mı?

YORUMLAR