FBI, Uber'i Mercek Altına Aldı

FBI, Uber'i Mercek Altına Aldı

Uber ile ilgili sansasyonel haberler okumadan neredeyse gün geçmiyor. Bu kez firma hakkında ortaya atılan yeni bir iddia ile şirket, FBI'ın gündemine de girmiş bulunuyor.

ABD menşeli Uber'in, rakip firması olan Lyft için çalışan sürücüleri araştırırak ücret bilgilerini takip ettiği iddia ediliyor. The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili olarak FBI'ın New York Bürosu tarafından Uber'e yönelik soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Haberde yayınlanan iddiaya göre Uber'in, rakip firması olan Lyft için çalışan sürücüleri araştırdığı ve ücret bilgilerini takip ettiği iddia ediliyor. Bu iddianın, FBI tarafından incelendiği ifade ediliyor. FBI'ın Uber'in, rakip firmanın mobil uygulamasında sahte hesaplar açarak, Lyft sürücülerinin aldığı ücretleri öğrendiği ve her iki şirketin uygulamalarını kullanan sürücüleri kendine çekebilmek için sürücülere para verdiği suçlamaları da haberin detaylarında belirtiliyor.

Hatırlarsanız Uber ile gelen en son haber Uber Yeni CEO'sunu Buldu başlığıyla Tamindir.com saylarında yayınlanmıştı. Bunun yanı sıra, Uber hakkında birden fazla dava haberi de 2017 yılında basını oldukça meşgul etmişti.

Uber Taciz Suçlamaları Çığ Gibi Büyüyor

Taciz Haberleri Uber'in CEO'sunu Koltuğundan Etti

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'na Göre Uber Yasal Değil

YORUMLAR