FEAR Online Steam'de Ücretsiz Olarak Yayınlandı

FEAR Online Steam'de Ücretsiz Olarak Yayınlandı

FPS türüne korku ve gerilimi ağır bir şekilde harmanlayan oyun deyince çoğu kişinin aklında bu türün modern öncülerinden FEAR serisi gelir. FEAR serisi ana üçleme oyunlarından sonra bünyesine yeni ve beklenmedik bir üye ekledi; FEAR Online, Steam'de ücretsiz olarak yayınlandı.

Ana oyunlardan farklı bir tatta daha çok online multiplayer kulvarına yönelen FEAR Online'da seri içerisinden ana karakterlerden birini seçip dehşet veren hikayeye giriş yapıyorsunuz. Bu sefer de birçok oyuncunun aklına kazınmış karakter Alma oyun boyunca karşınıza çıkacak, ana oyunlara paralel bir şekilde Alma çevresinde gerçek oyuncularla gerçek zamanlı çarpışacaksınız.

FEAR Online'ın ana özellikleri arasında kooperatif hikaye modu, yüksek gerilimli multiplayer modu, kana susamış canavarlar modu ve soul king modu yer alıyor. Kooperatif hikaye modunda tahmin edebileceğiniz üzere FEAR Online'ın yeni çizilmiş hikayesini arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Multiplayer'da klasik karşılıklı çatışma yer alıyor, Blood Lust ve Soul King ise tamamen yeni modlar olarak FEAR'da alışkın olmadığınız bir tema içeren modlar. Blood Lust'ta yine klasik takım çatışması yaparken gitgide dolan öfke çubuğunuz sonunda sizi vahşi bir yaratığa çeviriyor ve bu şekilde oyuna devam ediyorsunuz. Soul King'te de limitsiz güçleri olan bir hayalet olarak savaşa devam edebiliyosunuz.

FEAR Online ücretsiz multiplayer çatışma isteyen oyuncular için denenebilecek, ancak Steam üzerinden aldığı negatif yorumlarla pek de ümit vermeyen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyun henüz yeni olduğundan hemen aceleci davranmayıp güncelleştirmeleri beklemekte de fayda var.

YORUMLAR