Fear the Walking Dead Dizisinin Oyunu Geliştiriliyor

Fear the Walking Dead Dizisinin Oyunu Geliştiriliyor

Eğer sevdiğiniz dizilerin oyunlarını oynamaktan keyif alıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Hatırlanacağı üzere AMC adlı televizyon kanalı Robert Kirkman tarafından yazılmış olan The Walking Dead adlı çizgi roman serisini dizi halinde izleyicilere sunmuş ve iyi bir iş çıkararak diziyi popüler bir seriye dönüştürmeyi başarmıştı. The Walking Dead'de zombi kıyametinin ortasında başlayan bir hikayeye konuk oluyor, Rick, Glenn, Daryl gibi kahramanlarımızın bakış açısından yeni dünya düzenini anlamaya, değer yargılarımızı sorgulamaya çalışıyor ve benzersiz bir korku - dram tecrübesi yaşıyorduk.

The Walking Dead serisinin başarısının ardından AMC bir başka Robert Kirkman eseri olan Fear the Walking Dead çizgi roman serisini de diziye dönüştürme kararı almıştı. Bu seri The Walking Dead serisinde ele alınan zombi kıyametinin nasıl ortaya çıktığını anlatıyordu ve bizi geçmişe götürüyordu. Alternatif kahramanların ve alternatif bir senaryonun yer aldığı bu dizinin ilk sezonu tamamlandı ve yeni sezonu geçtiğimiz haftanın sonunda yayınlanmaya başlandı. 

Fear the Walking Dead Oyununda Farklı Bir Yapı Karşımıza Çıkabilir

Hatırlanacağı üzere daha önceden dizilerin macera oyunlarını geliştirmesiyle tanıdğımız Telltale Games bir Walking Dead oyunu serisi yayınlamıştı. Fakat bu sefer Fear the Walking Dead oyununu Telltale geliştirmeyecek. Oyunu geliştirmesi için The Banner Saga gibi başarılı oyunlarıyla yakından tanıdğımız Versus Evil adlı geliştirici ile anlaşılmış. Yeni oyunun ilk olarak iOS platformuna çıkacağı paylaşılan bilgiler arasında.

Walking Dead Sevenler Buraya, Mobil RPG Oyunu The Walking Dead: No Man's Land Yayınlandı

YORUMLAR