Fenerbahçe e-Spor Takımı Resmi Olarak Kuruldu

Fenerbahçe e-Spor Takımı Resmi Olarak Kuruldu

Fenerbahçe e-Spor ya da tam ismiyle 1907 Fenerbahçe e-Spor kulübünün kurulduğu bugün resmi olarak açıklandı. Faaliyetleri 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından yürütülecek olan takım, bu sezon ligde mücadele edecek.

Ülker Arena'da düzenlenen 2014 Türkiye Büyük Finali sırasında League of Legends Türkiye Müdürü Hasan Çolakoğlu, büyük spor kulüplerinin League of Legends arenasına girebileceklerinin sinyalini vermiş ve üzerinden çok geçmeden Beşiktaş e-Spor faaliyetlerine başlamıştı. Oldukça iyi bir kadroyla mücadeleye başlayan Beşiktaş'ın yakaladığı başarının ardından diğer takımların da bu işe girebileceği konuşulmaya başlanmış ve bunun için en ciddi adımlar Fenerbahçe'den gelmişti.

Birkaç dakika önce yapılan açıklamayla birlikte 1907 Fenerbahçe Derneği'nin, yapılan eleme maçları sonucunda League of Legends Şampiyonluk Ligi takımı olmayı başaran Super Massive TNG ile anlaştığı ve takımın önümüzdeki sezona 1907 Fenerbahçe ismiyle devam edeceği açıklandı. Dernek tarafından yapılan resmi açıklama iseş öyle:

"League of Legends (LoL) liginde “1907 Fenerbahçe” adıyla yarışacak takımımızın faaliyetleri, 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından gerçekleştirilecektir. Geçmiş dönemlerde Fenerium mağazalarının kurulmasını sağlayarak markalaşma sürecinin tamamlanmasıyla tüm haklarını kulübümüze devreden derneğimiz, E-Spor takımında da aynı başarıyı sağlamayı hedefliyor.

Sarı Lacivert renklerin yarıştığı her platforma en iyi olma hedefi doğrultusunda çalışmalara başlanmış olup, Şampiyonluk Liginde yer alan Super Massive TNG takımının tüm hakları devir alınmış, “1907 Fenerbahçe” olarak değiştirilmiş ve bu değişiklik Riot Games tarafından onaylanarak lisanslaştırılmıştır. Bu vesileyle Super Massive ekibine gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Genç nesillere Fenerbahçe sevgisini aşılayacağına yürekten inandığımız 1907 Fenerbahçe E-spor takımımız, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilmekte olup, takım menajeri olarak Emre Aksoy atanmıştır. Koç ve oyuncu transferlerine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, gelişmeler yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Takımın başına Markafoni'nin kurucusu Sina Afra gelirken, açıklamada dikkat çeken bir diğer ayrıntı Fenerium örneği oldu. Dernek, takımın başarılı olması halinde tamamen Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredilebileceğinin ilk sinyallerini de böylelikle verdi diyebiliriz.

Fenerbahçe League of Legends Takımı Kuruyor

League of Legends Okyanusun Dibine Kadar Ulaştı

YORUMLAR