Fenerbahçe League of Legends Takımı Kuruyor

Fenerbahçe League of Legends Takımı Kuruyor

Riot Games'in Türkiye'ye ofis açmasından sonra League of Legends nezdinde e-Spor faaliyetleri inanılmaz ilgi görmeye başladı. Bu ilginin ilk mevyesi takımların yaptığı büyük sponsorluk anlaşmaları olurken, yakın zaman önce büyük spor kulüpleri de alana ilgi göstermeye başladı. İşte bunun son örneği ise Fenerbahçe e-Spor oldu.

Ocak 2015'e döndüğümüzde Türk League of Legends camiası için beklenmedik bir şey olmuş ve Beşiktaş e-Spor Takımı'nın resmi olarak kurulduğu açıklanmıştı. Anlaşmadan önce Aces High ismiyle mücadele eden oyuncular, 20 Ocak itibariyle Beşiktaş formalarıyla maçlarına çıkmaya başlamıştı. Bu anlaşmanın ardından verilen destekle birlikte Beşitaşlı oyuncular Dünya çapında galibiyetlere giden ve IWCI olarak adlandırılan turnuvaları kazanma gibi başarılar sergilemişlerdi. Böylesine başarıların gelmesiyle birlikte diğer kulüplerin de ilgisini bu alana kaydırdığını duymaya başlamıştık.

Team Aurora Nedir?

Yaklaşık iki hafta kadar önce Fenerbahçe'nin Team Aurora ismiyle Şampiyonluk Ligi'nde mücadele eden takımın sahipleriyle konuşmaya başladığı haberleri gelmişti. Geçtiğimiz hafta ise anlaşmanın tamamlandığına ve yakın zaman sonra açıklanacağı iddia edilmişti. Bugün gazetelerde çıkan haberlerle bir kaz daha alevlenen tartışma, Team Aurora'nın sahibi Doğan Dirim tarafından Instagram üzerinden doğrulandı:

"19 Mayıs 2016… İlkelerinden hiç sapmadığım ATATÜRK’ümüzün en özel gününde içerisinde büyüdüğüm FENERBAHÇE’min 10. Branşını kuruyor olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Çok büyük bir şeyi başardık. Geleceğin sporu olan eSpor’un Fenerbahçe adına kurucuları olarak yol arkadaşım Sn. Mehmet Alakuş’a, yönetim kurulu üyemiz Sn. Önder Fırat’a ve başkanımız Sn. Aziz Yıldırım’a çok teşekkür ederim."

Fenerbahçe League of Legends Ne Zaman Başlayacak?

11 Haziran itibariyle başlayacak olan Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi karşılaşmalarında, Team Aurora maçlarını Fenerbahçe formasıyla oynamaya başlayacak. Geçtiğimiz sezon beklenmedik bir çıkış yakalayarak, önemli başarılar elde eden Team Aurora, yeni ismi, forması ve taraftar desteğiyle daha iyisini yapabilecek potansiyele de sahip. Doğan Dirim tarafından paylaşılan gazete haberinde ise oldukça ilginç ayrıntılar da yer alıyor. Bunlardan bir tanesi Fenerbahçe'nin 10. branşı olacak e-Spor oyunlarının, herhangi bir bütçe ayrılmadan tamamen sponsor desteğiyle ayakta tutulacak olması. Bir diğer ayrıntı ise alınacak sponsor destekleriyle birlikte League of Legends'in en iyi oyuncusu olarak gösterilen Faker'ın da takıma dahil edilmesi. Yani büyük spor kulüplerinin verdiği destekle birlikte ülkemizde dünyanın en iyi oyuncularını görme şansı yakalayabiliriz. 

League of Legends Okyanusun Dibine Kadar Ulaştı

League of Legends Geliştiricisi Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR