Ferrari Çalan Hırsız, Benzin İçin Dilenince Yakalandı

Ferrari Çalan Hırsız, Benzin İçin Dilenince Yakalandı

Hani bir atasözümüz vardır, “Minareyi çalan kılıfını da hazırlar” diye, bildiniz mi? İşte Amerikalı Rocky Jimenez, sanırım Türk olmaması sebebiyle bu ayrıntıyı kaçırmış. 488 GTB model bir Ferrari çalan 36 yaşındaki hırsız, polislere benzin parası için dilenirken yakalanmış.

Durun olayı daha açık anlatayım! Bizim Jimenez, arabayı çaldıktan bir süre sonra benzini bitmiş. Yoldan geçenlere de benzin için dilenen bir Ferrari sahibi saçma gelmiş olacak ki, adamı ihbar etmişler. Olay yerine gelen polisleri arabanın kendine ait olduğuna inandırmaya çalışan "nevi şahsına münhasır" hırsızımız, araçtaki belgelerle bunu kanıtlayabileceğini iddia etmiş. Tabi araçta herhangi bir belge olmaması, daha da önemlisi Jimenez’in bunu daha öncesinde kontrol etmemesi, boş atıp dolu tutturma çabasını imkansız kılmış.

Eyaletteki Ferrari servisini arayan polis memurları, aracın çalıntı olduğunu öğrenmiş. Tabi bizim Jimenez’i de tutuklamakta gecikmemişler.

En azından tutuklanmasına değecek bir araç çaldığı için bu hayalperest hırsızı tebrik ediyor, bir daha hayatı boyunca kılıfını hazırlamadan minare çalmaya kalkışmaması için kendisini uyarıyoruz.

Meraklısına önemli not: Ferrari 488 GTB modeli, Türkiye'de 523 bin 475 Euro'dan başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip.

Peki, ya siz yolda Ferrari’si için benzin parası dilenen birini görseniz ne yapardınız?

Volkswagen Grubu Ferrari'yi Satın Aldı

Cezaevinde Gizlice Bilgisayar Topladılar, Siber Dolandırıcılık ve Hırsızlık Yaptılar

YORUMLAR