Ferrari Tasarımcıları Bir Uzay Gemisi Tasarlarsa Neye Benzer?

Ferrari Tasarımcıları Bir Uzay Gemisi Tasarlarsa Neye Benzer?

Teknolojik gelişmeler akla geldiğinde, elbette uzay yolculuğu bu gelişmelerin en önemli boyutu. Ferrari’de böyle düşünmüş olacak ki, bu konuda bir çalışma yapmış.

Tamamen kavramsal bir tasarımdan oluşan Ferrari Uzay Gemisini, ünlü Ferrari tasarımcısı Flavio Manzoni düşündü ve modelledi. Bilim kurgu filmlerinden oldukça etkilendiği belli olan tasarım bir uçak ile uzay gemisi arasında gidip gelen çizgilere sahip.

Flavio Manzoni tasarımının mekan ve yerçekimi kanunlarını dikkate almadan gerçekleştirdiğini söylüyor. Manzoni’ye göre bu kurallar tasarımlara daha sonradan eklenmeli ve tasarım hayata geçirilmeli. Manzoni tasarımında UFO resimleri ve konsept resimlerinden etkilendiğini de söyledi. Manzoni insan ırkını başka yıldızlara taşıyacak gemilerin insan zekasını en yüksek derecede yansıtması gerektiğine inanıyor. FormTrends ve Popular Science’a tasarımlarını gönderen Manzoni çizimlerinin çok yaratıcı bulunduğunu, ancak bu tasarımların gerçekleşebilmesi için gerekli teknolojinin henüz olmadığı cevabını aldığını da sözlerine ekledi.

İşte Ferrari tasarımcısı Flavio Manzoni’nin tasarladığı uzay gemisi resimleri.

Ferrari Millenio Tasarımı

Ferrari ve Apple CarPlay

Ferrari Concept 1: Geleceğin F1 Yarış Otomobili Tanıtıldı

YORUMLAR