Fiat'ın Silikon Vadisi Ziyareti Apple'da Son Buldu, Peki Ne Konuşuldu?

Fiat'ın Silikon Vadisi Ziyareti Apple'da Son Buldu, Peki Ne Konuşuldu?

Apple elektrikli araba projesi Titan ile ilgili kapalı kapılar arkasında şimdiye kadar Alfa Romeo, Chrysler, Dodge ve Ferrari gibi üreticilerle görüştü. Bu kervana şimdi de Fiat katıldı. Fiat’ın Silikon Vadisi ziyareti Apple’da son bulunca merak da arttı. 

Apple’ın elektrikli araba projesi "Titan" hakkında daha önce Şubat ayında Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor haberimizi hatırlarsınız. Apple ser verip, sır vermediği bu projeyle alakalı birbirinden farklı model ve özelliklerde arabalar yapan üreticilerle görüşüp duruyordu. Ancak bu görüşmelerle ilgili pek bir bilgi verilmiyordu.

Fiat’ın CEO’su (aynı zamanda Chrysler’in de başkanı) Sergio Marchionne geçtiğimiz hafta Silikon Vadisi’ne bir ziyaret düzenledi. Marchionne bu ziyaretinde Google insansız otomobilini denedi, Tesla’nın CEO’su Elon Musk ile görüştü ve sonunda soluğu Apple CEO’su Tim Cook’un yanında aldı.

Bir İtalyan olmasından kaynaklanan sıcakkanlılığından dolayı Tim Cook ile yaptığı konuşma hakkında net bir şekilde (!) konuşan Marchionne, Apple’ın elektrikli araba projesi Titan hakkında "çok güzel bir proje, Apple bu projeye devam etmek zorunda" yorumunu yaptı. Bu açıklamadan Marchionne’nin Titan Projesi hakkında detaylı bilgiye sahip olduğu anlaşılabilir. Ancak CEO, başka bir açıklama yapmadı.

Apple, Titan Projesiyle alakalı olarak otomotiv endüstrisinin devleriyle masaya oturmayı çok seviyor. Bu devlerden biri Titan Projesi’nde önemli bir rol alacak mı bu henüz bir sır.

Apple’ın Araba Projesi Piyasada Kafa Karıştırıyor

Apple'ın Elektrikli Araba Tasarımı Sızdırıldı: Aracın Adı iMove Olabilir

Apple'ın Elektrikli Otomobili Doğrulandı: 2020'de Geliyor

YORUMLAR