FIFA 13 Genel Satış Rakamı Açıklandı

FIFA 13 Genel Satış Rakamı Açıklandı

EA Canada ekibi tarafından geliştirilen yeni FIFA oyunu FIFA 13’ün beğenildiği bir gerçek. FIFA 12 ile arasında pek çok fark taşımasa da Impact Engine’ın oturmuş olması FIFA 13’ü oynanış bakımından çok daha stabil bir hale getirdi. EA Sports’un yüzünü güldürmeye devam eden ayrıca kasasını da doldurmaya devam eden FIFA 13 için EA Sports dünya pazarında 5 günde FIFA 13’ün ne kadar sattığını açıkladı.

EA Sports’un yaptığı açıklamaya göre FIFA 13 ilk 5 günde 4.5 milyon adet satmayı başardı. Amerika’da ilk gün iyi bir satış rakamı yakalayamayan FIFA 13, İngiltere’de satışa çıktıktan sonra satış rakamını ilk gün 1.5 milyona yaklaştırmıştı. FIFA 12’ye göre daha az satış gerçekleştiren FIFA 13’ün ilerleyen günlerde daha çok satması ve başarılı olması bekleniyor.

Ayrıca satış bilgisinin yanı sıra FIFA serisi hakkında bir takım bilgilerde yayınlandı. FIFA 13’ün İngiltere çıkışından bu yana 30.800.00 oyuncu FIFA oynadı. Online bölümler hakkında da açıklama yapan EA Sports’un verilerine göre 66 Milyon oyuncu online bölümünde idi ayrıca İngiltere’de ilk günde 1 milyonu aşkın satan ikinci oyunun FIFA 13 olduğu açıklandı.

YORUMLAR