FIFA 13'te Türkiye Ligi Yok

FIFA 13'te Türkiye Ligi Yok

FIFA 12’de Türkiye Ligi’ni görememiş ve çok üzülmüştük, futbolda yaşanan şike olayları dolaylı olarak futbol oyunlarını da etkilemişti. Geçtiğimiz yıl sürekli tartışılan konu FIFA 12’de Türkiye Ligi olacak, olmayacak derken oyunun tam sürümü yayınlandığında Türk futbol severler üzülmüştü. Bunun sebebi ise EA Sports’un lisansları almakta yaşadığı sorunlardan ötürüydü.

Geçtiğimiz yıldan öncesine baktığımız zaman EA Sports Türkiye Ligi’ni FIFA serilerinde bulundurmak istediği zaman doğrudan Türkiye Futbol Federasyonu ile masaya oturuyordu, ancak futbolda yaşanan şike olayları yüzünden Türkiye Futbol Federasyonu oyunlara verilen lisansları kendilerinin değil futbol kulüplerinin vereceğini ve EA Sports’un bunun için Türkiye Ligi’nde bulunan 18 takım ile ayrı ayrı görüşüp lisansları alması gerektiğini açıkladı.

Bu hem zaman açısından hemde apayrı bir bütçe gerektiğinde EA Sports bu durumdan uzak durmuş ve geçtiğimiz yıl FIFA 12’de Türkiye Ligi’ne yer vermemiş sadece Galatarasay’ı bünyesine eklemişti. FIFA 13’te Türkiye Ligi’ni bekliyorduk ancak yaşanan önemli bir gelişme ile FIFA 13’te Türkiye Ligi’nin olmayacağı kesinleşti gibi.

EA Sports’un halkla ilişkiler bölümünde çalışan bir yetkilinin kendi kişisel sayfasında yaptığı açıklamaya göre FIFA 13’te Türkiye Ligi’nin lisanslarına sahip olmadıklarını belirtti. Böylece FIFA 13’te Türkiye Ligi’nin olmadığı kesinleşti ancak bu asla olmayacak anlamına gelmiyor çıkış yapmasına 2 ay kadar bir süre olan FIFA 13’ün gerçekleştireceği bir atak ile oyuna Türkiye Ligi eklenebilir. Ancak şu an için FIFA 13’te Türkiye Ligi’ne yer verilmediğini söyleyebiliriz, ilerleyen günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR