FIFA 17 Frostbite Kullanacak

FIFA 17 ve diğer EA spor oyunlarının Frostbite kullanacağı açıklandı.

FIFA 17 Frostbite Kullanacak

Electronic Arts Sport tarafından yapılan resmi açıklama ile FIFA 17 ve diğer spor oyunlarının bundan böyle Frostbite oyun motoru kullanılarak yapılacağı doğrulandı.

Yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesiyle spor oyunlarında Ignite ismi verilen oyun motorunu kullanmaya başlayan EA, oyunculara daha iyi grafikler ve fizik vaat etmişti. FIFA 13 ve FIFA 14 karşılaştırılınca ise gerçekten söylenen sıçramanın yaşandığı ve ortaya daha iyi spor oyunlarının çıktığı görülüyordu. Bundan böyle Battlefield serisinin de yapıldığı Frostbite, spor oyunlarının da oyun motoru olacak.

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen Rory McIlroy PGA Tour ve FIFA 17'nin Frostbite kullanacağı ise kesinleşti. Bu iki oyundan sonra EA tarafından yapılacak diğer spor oyunlarında da Frostbite kullanılacak. Yeni oyun motoruyla birlikte özellikle grafikler ve sporcu tasarımlarında büyük ilerlemelerin olması bekleniliyor. Özellikle yeni Frostbite ile geliştirilen Star Wars: Battlefront ve Mirror's Edge'de yakalanan grafik kalitesi ile yapılacak bir FIFA oyunu da bütün oyuncuları meraklandırıyor. FIFA 17'ye dair ilk görüntülerin ise E3 2016 sırasında yayınlanması bekleniliyor.

FIFA 17'nin Kapağında Messi Yer Almayacak

EA Yeni Mobil Menajerlik Oyunu FIFA Soccer: Prime Stars'ı Yayınladı!

YORUMLAR