FIFA 16 ve FIFA 17'nin Grafikleri Karşılaştırıldı

FIFA 16 ve FIFA 17'nin Grafikleri Karşılaştırıldı

Electronic Arts, FIFA 17'de radikal bir karar alarak, oyunu yapmak için uzun yıllardır kullandığı motoru değiştirmiş ve Frostbite kullanmaya başlamıştı. Yayınlanan bir videoyla eski ve yeni oyun arasındaki farklar gösterildi.

FIFA 14 ile birlikte Playstation 4 ve Xbox One'ın gücüne ayak uydurmak isteyen Electronic Arts, Ignite isimli yeni oyun motorunu duyurmuştu. FIFA 14, FIFA 15 ve FIFA 16 bu oyun motorunu kullanılarak geliştirilmişti. Bu sene yapılan değişiklikle birlikte oyunun Battlefield 1 ve Mass Effect: Andromeda'nın da geliştirildiği Frostbite'a taşındığı duyurulmuştu. Yayınlanan bir video ise FIFA 16 ve FIFA 17 arasındaki grafik farkını gösterdi.

Videoyu hazırlayanlar, iki kontrolörü de aynı anda kontrol ettiler ve görüntülerin aynı anda gelmesini sağlamaya çalıştılar. Böylece ortaya birbirine çok yakın görüntüler ortaya çıktı ve iki oyun arasındaki farklar da daha net görüntülenebildi. FIFA hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bu videoya ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. İşte o video:

FIFA 17 Frostbite Kullanacak

FIFA 17 Demosu İndirilmeye Hazır

YORUMLAR