FIFA 18'in Çıkış Tarihi Bugün Açıklanacak!

FIFA 18'in Çıkış Tarihi Bugün Açıklanacak!

Electronic Arts Sports, yaptığı açıklamaya göre, FIFA 18'in ilk videosu bugün itibarıyla YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak. Aynı anda FIFA 18'in çıkış tarihi de  açıklanacak.

Geçtiğimiz günlerde Konami, eskiden olduğu gibi, ilk adımı atmış ve PES 2018'e dair ilk bilgileri hayranlarıyla paylaşmıştı. Bu hamleden sonra Electronic Arts'ın FIFA 18'e dair duyuruyu ne zaman yapacağı merak edilmeye başlanmıştı. Electronic Arts Sports'un resmi Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamayla birlikte FIFA 18'in ilk videosunun 5 Haziran, yani bugün akşam itibarıyla yayınlanacağı söylendi. 

FIFA 17 ile birlikte radikal bir karar alan EA Sports, oyun motorunu Battlefield serisinin de geliştirildiği Frostbite'a taşımıştı. Çok tartışılan bu kararın altından ise The Journey ismi verilen ve hikaye bölümleri olarak adlandırılabilecek bir oyun modu çıkmıştı.

Alex Hunter isimli bir futbolcunun Premier League'e yükselmesini anlatan bir hikayeye sahip olan The Journey'de, daha önce hiçbir futbol oyununda görmediğimiz şekilde RPG oyunu gibi seçimler yapabiliyorduk. Dahası yaptığımız seçimlere göre diğer karakterlerin size bakışı ve davranışları bile değişebiliyordu. Bir sezon boyunca devam eden The Journey, oldukça eğlenceli bulunmuş ve devamının gelmesi için EA Sports'a baskı yapılmıştı.

Yine Frostbite ile geliştirilmesi muhtemel olan FIFA 18'de, The Journey'in devamının olacağı da söylenirken, grafik açısından çok büyük değişiklikler yapılmadan, oyunun fizik sistemine odaklanılacağı da konuşuluyor. 

Beşiktaşlı Marcelo'ya Milli Takım Kapısını FIFA 17 Açabilir

FIFA 18, Xbox Yerine Playstation'ı Tercih Edebilir

PES 2018 İçin İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR