FIFA 18 Turnuvalarına 20 Milyon Oyuncu Katıldı

FIFA 18 Turnuva

Electronic Arts ve Fédération Internationale de Football Association (FIFA), birlikte yaptıkları resmi açıklamayla birlikte FIFA 18’in yayınlanmasından bu yana düzenlenen e-spor organizasyonlarına 20 milyondan fazla oyuncunun katıldığını duyurdular. Ayrıca 2 – 4 Ağustos tarihinde elektronik dünya kupası olarak adlandırılan FIFA eWorld Cup Büyük Finali’nin Londra’da düzenleneceğini söylediler.

FIFA 18 rakamlar

Electronic Arts ve FIFA arasında uzun süredir devam eden işbirliği neticesinde konsol ve bilgisayar oyuncuları futbol oyunu temalı muhteşem oyunlara kavuşmuşlardı. Son yıllarda bu işbirliği isim hakkıyla birlikte e-spor tarafına da kaymış, EA ve FIFA ortak e-spor organizasyonları düzenleme kararı almışlardı. Bu organizasyonlardan bir tanesi olan FIFA eWorld Cup ile dünyanın en iyi FIFA oyuncularını bir araya getirmeyi amaçlayan EA VE FIFA, bugün yaptıkları açıklamayla birlikte turnuvaya dair detayları paylaştılar.

32 oyuncunun FIFA 18’in en iyi oyuncusu olmak adına kıyasıya bir mücadeleye girecekleri FIFA eWorld Cup’ın elemelerine 128 oyuncunun katılacağını söyleyen EA, elemelerin 28 – 30 Mayıs ve 1 – 3 Haziran tarihleri arasında Amsterdam’da düzenleneceğini belirtti. 128 oyuncu arasından ilk 32’ye kalmaya hak kazananların ise Londra’da düzenlenecek olan FIFA eDünya Kupası’na katılacakları ve en iyi oyuncu olmak için maçlara çıkacakları kaydedildi.

EA, bugüne kadar elektronik ortamda düzenlenen organizasyonlara 20 milyon oyuncunun katıldığının altını çizerken, 8 ulusal ligle ortaklık gerçekleştirildiği, 60 ülkeden sporcunun bu organizasyonlarda yarıştığı ve bu maçların 30 milyon kişi tarafından izlendiğini aktardı.