FIFA 18, Xbox Yerine Playstation'ı Tercih Edebilir

FIFA 18, Xbox Yerine Playstation'ı Tercih Edebilir

Çok uzun süredir bizlerle olan FIFA serisi, bir süredir Xbox ile ortaklık anlaşması imzalayarak, o platforma özel içerikler çıkarıyordu. Fakat Sony'nin FIFA 18 ile b uortaklığı kendine yöneltmek için çabaladığı da ortaya çıktı. 

Dağıtımcı şirketler, ortaklık anlaşmaları ile bir nevi o platforma daha çok önem vereceklerini açıklıyorlar. Ardından yapılan portaklık anlaşması uyarınca, o platform için özel paketler, içerikler ya da başka bir yerde olmayana özellikler ekliyebiliyorlar.

FIFA ve Xbox ortaklığı da özellikle "Ultimate Team" tarafında kendini gösteriyordu. Serinin en çok oynanılan modu olan Ultimate Team'de, Playstation ve PC'de olmayan, Efsane Futbolcular seçeneğine yer veriliyor ve böylece Maradona, Best vb. oyuncuları kontrol etmek mümkün olabiliyordu. Diğer platformlarda FIFA oynayanların bir hayli kıskandığı bu özellik, Xbox'ın reklam kampanyalarında da bir hayli öne çıkarılıyordu. 

Polonyalı Youtuber Oscar "Junjted Swiec"in katıldığı bir panelden gönderdiği bir fotoğraf, her şeyi değiştirdi. Almanya'da gerçekleştirilen ve basına kapalı olan bir FIFA panelinden çekilen fotoğraf, büyük tartışmalara yol açtı. Hemen haberin manşetinde gördüğünüz bu fotoğrafta, FIFA 18 yazının sol köşesinde PS4 Pro ibaresini görebiliyorsunuz. Bu fotoğrafın yayınlanmasının ardından, Sony'nin FIFA 18 ile ortaklık anlaşması imzaladığına dair tartışmalar başlatıldı. Sony'nin böyle bir hamle yapmasının sebebi olarak da Xbox Scorpio gösterildi. Bu yılın son finansal çeyreğinde piyasaya çıkacak olan yeni konsola karşı elinde güçlü içerikler tutmak isteyen Sony, özellikle Call of Duty'den sonra FIFA serisini de Xbox'ın elinden almak istediği iddia ediliyor

Bunun birortaklık anlaşmasına mı yoksa oyunun çıkacağı platformlara yönelik bir tanıtım çalışması mı olduğunu kestirmek bir hayli güç; bütün bunları muhtemel E3 2017 sırasında yapılacak sunumda görebileceğiz. 

FIFA Youtuber’larına 330 Bin Dolar Ceza

Alex Hunter'ın Hikayesi FIFA 18'de Devam Edecek

YORUMLAR