FIFA 19 Çıkmayabilir

FIFA yıllık çıkmayabilir

Çok uzun yıllardır spor temalı oyunlar geliştiren Electronic Arts, her yıl başka bir oyunla karşımıza çıkmayı adet edinmişti. Fakat şirketin CEO’su Andrew Wilson, yaptığı açıklamayla her yıl yeni oyunlar çıkarma stratejisinde değişikliğe gidebileceklerini söyledi.

Önemli ekonomi mecralarından bir tanesi olan Bloomberg’e konuşan Andrew Wilson, FIFA ve Madden serisini her yıl çıkarma politikasından vazgeçebileceklerinin sinyallerini verdi. Her yıl çıkan oyunlar yerine çeşitli güncellemeler yaparak ve bu güncellemeleri ücretli hale getirerek, yeni bir model oluşturabileceklerini de belirtti.

Yazdığımız kodları kolayca aktarabilecek yeni teknolojiler olmaması sebebiyle her yıl oyun yapmak aslında çok zor değil.” diyen Wilson, “Bu oyunları 365 günlük canlı servisler olarak düşünebiliriz.” şeklinde konuşmasına devam etti. Kutulu satışların dijitale doğru kaydığı bu dönemde, yeni oyunlar yapmak yerine tek bir oyun çıkartıp onu güncellemenin daha mantıklı olduğunu da kaydeden CEO, gelişen internet teknolojilerinin de kendilerini bu yöne ittiğini açıkladı.

Kısaca, FIFA 16, FIFA 17, FIFA 18 gibi seri oyunlar yapmak istemediği görünen Electronic Arts, bunun yerine bir FIFA platformu oluşturarak, onu sürekli güncellemek istiyor. Oynanışta ve grafikte yapılacak değişiklikleri dahi güncellemeyerek halletmek isteyen EA, böylece daha az harcamayla daha büyük bir kazanç elde etmeye çalışıyor.

Bu açıklamaların üzerine bakalım gelecek yıl FIFA 19 bizlerle buluşacak mı? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR