FIFA 19'da Şampiyonlar Ligi Olacak!

FIFA 19'da Şampiyonlar Ligi Olacak!

EA Sports, merakla beklenen E3 2018 sunumunu gerçekleştirdi. Sunum sırasında FIFA 19 videosu yayınlanırken, FIFA 19 Şampiyonlar Ligi anlaşması da resmi olarak duyuruldu. 

 

Geçtiğimiz aylarda PES ile UEFA arasındaki anlaşmanın son bulduğunu öğrenmiştik. Konami'nin sahip olduğu Şampiyonlar Ligi lisansı, FIFA ile PES arasındaki en göze çarpan farklardan birisiydi. FIFA 19 için yapılan duyuruyla birlikte Şampiyonlar Ligi lisansının artık Electronic Arts'ta olduğu ortaya çıktı.

FIFA 19'da bulunacak olan Şampiyonlar Ligi modu sadece ana oyunda bulunmayacak. Electronic Arts, Şampiyonlar Ligi temasının oyundaki tüm farklı oyun tarzları içinde kullanlabileceğini dile getirdi. İlk olarak kendinize özel Şampiyonlar Ligi turnuvaları düzenleyebileceğinizi söyleyen şirket, kariyer modu, oyuncu kariyeri ve son olarak Alex Hunter'ın anlatıldığı The Journey'de Şampiyonlar Ligi heyecanının yaşanacağını ifade etti.

Yeni FIFA oyunu hakkında pek fazla bilgi verilmese de oyunun kapak yıldızının yine Cristiano Ronaldo olduğu belirtiliyor. FIFA 19'un PC, PS4, Xbox One ve Switch için 28 Eylül'de çıkış yapacağı belirtildi. Oyuna dair merak edilen yeni ayrıntıların ve oynanışına dair detayların ise önümüzedeki günlerde yayınlanacak videolarla ortya çıkacağının altı çizildi.

 

YORUMLAR