FIFA Oynamak İçin Profesyonel Futbol Kariyerini Köşeye Fırlattı!

FIFA Oynamak İçin Profesyonel Futbol Kariyerini Köşeye Fırlattı!

Bilgisayarlarımızda ve oyun konsollarımızda oynadığımız futbol oyunu serisi FIFA'nın oldukça kaliteli bir seri olduğu su götürmez bir gerçek. Son yıllarda da PES ve FIFA serisi arasındaki rekabette oyuncuların FIFA'ya eğilim gösterdiğini görüyoruz. Peki FIFA'nın bu yüksek kalitesi oyuncuları gerçek hayattaki futbol kariyerlerini bırakmaya itebilir miydi? İşte bu sorunun cevabı evet; çünkü Brezilya'da top koşturan Wendell Lira adlı oyuncu sanal dünyadaki futbol kariyeri için gerçek hayattakki futbol kariyerine son vermiş.

Aslında bu kararın ardından Wendell Lira'nın futbol kariyerinin sönük olduğu ve bu nedenle böyle bir karar aldığı düşünülebilir; fakat gerçekte durum hiç de öyle değil. Wendell Lira, 2015 yılında FIFA Puskas - Yılın Gölü ödülünün sahibi olmuş. Bu ödülü kazanabilmek de hiç kolay değil; çünkü Lira'nın ödülü kazanmak için yarıştığı adaylar arasında Lionel Messi gibi dünyaca ünlü yıldızlar yer alıyordu.

Peki Wendell Lira'nın futbolu bırakmasının ve FIFA 16'da profesyonel kariyer yapmaya başlamasının ateşliyici faktörü neydi? Lira bunu tekrarlayan sakatlıklarla açıklıyor. Futbolcu arka arkaya sakatlandıktan sonra sağlığından şüphelenmeye başlamış. Bu nedenle ciddi şekilde sakatlanmasının mümkün olmayacağı FIFA 16'da top koşturma kararı almış. Lira, FIFA oyununda e-spor turnuvalarına katılacağını ve kendi YouTube kanalını açacağını paylaşıyor.

FIFA 16 Demo Nasıl İndirilir

YORUMLAR