Film ve Dizi Tutkunlarına Müjde! Netflix Türkiye’de Yayına Başladı

Film ve Dizi Tutkunlarına Müjde! Netflix Türkiye’de Yayına Başladı

Dünyanın en zengin dizi, dokümanter ve film arşivine sahip çevrimiçi video eğlence sitesi Netflix, ilk ay üyeliği ücretsiz olarak Türkiye’de yayına başladı.

Netflix’in birkaç saat önce CES 2016 teknoloji tüketicileri fuarında yaptığı açılış toplantısı tüm dünya ve Türkiye için çok önemliydi. İnternet üzerinden güncel ve kaliteli film ve dizi yayınları yapan Netflix, en sonunda Türkiye’de de faaliyete geçtiğini açıkladı. Netflix’ in yayın listesinde sadece Türkiye yok. 2016 yılında kurum tam 130 yeni ülkede hizmet verecek. Netflix’ in yeni hizmet vereceği ülkeler arasında Türkiye ile birlikte Rusya, Hindistan, Güney Kore gibi ülkeler de var.

 CES 2016 teknoloji tüketicileri fuarında yapılan Netflix konferansında Netflix CEO’su Reed Hastings dünyanın dört bir yanındaki insanların TV şovlarından ve filmlerden aynı anda, beklemeden yararlanacağını duyurdu.

Netflix üyeliğinin ilk ayı tamamen ücretsiz. Beğenmezseniz üyelikten bir kuruş para ödemeden bir ay içinde ayrılma şansınız da var. Üyelik için kredi kartı bilgilerinizi alan Netflix ilk 30 gün bir lira dahi ücret almıyor. Ancak üyelik kaydından tam bir ay sonrahizmet kalitesine göre sırasıyla her ay 7.99, 9.99 ve 11.99 Euro bedel ödenecek. Netflix dizlerini ve filmlerini PC veya Mac’te internet tarayıcısı üzerinden izleyebileceğiniz gibi iOS, Android, Apple TV uygulamaları aracılığıyla izlemek de mümkün olabiliyor. Netflix Türkiye servisinde henüz Türkçe altyazı hizmeti bulunmuyor. Çok yakında bu hizmetin geleceği düşünülüyor.

Netflix’in düyaya açılış videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR