Final Fantasy VII Remake 2023'e Kalmış Olabilir

Final Fantasy vii remake

Son günlerin en çok beklenen oyunları arasında kendine yer bulan Final Fantasy VII Remake hakkında korkunç bir iddia ortaya atıldı.

2015 yılında duyurulan yeni oyunun, çeşitli geliştirme zorlukları sebebiyle ancak 2023 yılında piyasaya sürülebileceği söylendi.

31 Ocak 1997 tarihinde piyasaya sürülen rol yapma oyunu Final Fantasy VII Remake,  o günden sonra yapılan bütün “en iyi oyunlar” listelerine girmeyi başarmıştı. Rol yapma türüne getirdiği yenilikler, o zamanlara göre harika oynanışı ve hikayesiyle oyuncuların hayatlarındaki en unutulmaz deneyimlerden bir tanesi sunan FFVII, 2015 yılında bir sürpriz yapmıştı. E3 2015 kapsamında sahneye çıkan Square Enix yetkilileri, çok sevilen oyunun tamamen elden geçirilerek Final Fantasy VII Remake adıyla tekrar piyasaya sürüleceğini söylemişlerdi.

Final Fantasy 30. Yıl etkinliğinde konuşan FFVI Remake’in yapımcısı Yoshinori Kitase ve geliştirme sorumlusu Naoki Hamaguchi ise oyunu bekleyenleri üzecek haberi verdiler ve çıkış tarihi olarak 2023 yılını işaret ettiler.

Etkinliğin bitmesinin ardından yapılan açıklamadaysa geliştiriciler tarafından söylenenlerin çevirisinde hata olduğu ve “2023’e kadar” denmek istediği söylendi. Bölüm bölüm yayınlanacak oyunun, bütün bölümlerinin 2023’e kadar çıkmış olacağının ifade edilmeye çalışıldığı kaydedilirken, yapılan düzeltme oyunu bekleyenleri tatmin etmedi.