Final Fantasy XV PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz yıl oyun konsolları için yayınlanan ve senenin en başarılı açık dünya tabanlı RPG oyunlarından biri olan Final Fantasy 15'in PC sürümünün net çıkış tarihi belli oldu.

Hatırlanacağı üzere oyunun geliştiricisi Square Enix, Final Fantasy XV'i oyun konsolları için yayınladıktan sonra oyunu 2018 yılında PC'ye de taşıyacaklarını duyurmuştu. Final Fantasy XV PC çıkış tarihi nihayet kesinleşti, oyunu 6 Mart'ta bilgisayarlarımızda oynayabileceğiz. Oyunun 1 Şubat tarihinden itibaren ön siparişe açılacağı bilgisi de veriliyor.

Final Fantasy 15 PC sürümü, oyun için şu ana kadar yayınlanmış bütün indirilebilir içerikleri de kapsayacak. Bu indirilebilir içeriklere Multiplayer Comrades adlı, oyuna çok oyunculu oyun modu ekleyen genişleme paketi de dahil. Ayrıca Final Fantasy 15'in konsol sürümleri için Royal Edition da duyuruldu. Royal Edition, Final Fantasy XV PC sürümü gibi oyunun bütün indirilebilir içeriklerini kapsıyor.

Final Fantasy XV PC sürümünün, oyunun konsol sürümlerinden farkı 4K çözünürlük desteğine de sahip olması. Oyunun PC'ye geç çıkmasının sebebi de optimizsyona büyük önem verilmesi. Birçok AAA kalite oyunda benzer bir yol izleniyor, önceden konsol sürümü hazırlanıp, PC sürümünde optimizasyona ek süre ayırılıyor. Bu durumun en güzel örneği GTA 5 olarak gösterilebilir.

Bu aralar oyun dünyası biraz hareketsiz bir dönemden geçiyor. Geride bıraktığımız tatil dönemi nedeniyle oyun geliştiricileri çalışmalarına ara vermişlerdi. Final Fantasy XV PC sürümü, 2018'in ilk bombalarından biri olacak.

YORUMLAR