Final Four'da Son Teknoloji Kullanılacak

Final Four'da Son Teknoloji Kullanılacak

Bu sene İstanbul'da düzenlenecek olan Euroleague Final Four karşılaşmaları için hem taraftarlar hem de oyuncular için mücadeleye bir üst seviyeye taşıyacak teknolojiler üzerinde çalışmalar yapıldı. 

İleri teknoloji oyuncu takip sistemleri ve 360 derecelik kameralarla maçı takip etmeyi kolaylaştıracak olan yayıncı kuruluş, maçlar esnasında yaşananların her ayrıntısını bizlere sunmaya amaçladığını da söyledi. Bu sistemlerin başında STATS SportVU isimli teknolojinin geldiği belirtilirken, altı farklı kamera ile çalışan bu sistemin, oyuncular, hakem ve basketbol topunu dahi takip ederek topladığı verileri, 25 saniyede işlediği ve işlenen bu verileri de ekran başındaki izleyicilere aktarılacağı açıklandı. 

Bunun yanı sıra WIMU PRO isimli bir başka sistemin de oyuncuların üzerinde yer alacağı ve bu giyilebilir ufak teknoloji sayesinde oyuncuların katettiği mesafeleri, ortalama hızları, ivmeleri ve sıçrama sayıları gibi bilgilerin de anında elde edebileceği söylendi. 

Açıklananlar arasında ne heyecan verici olanı ise FirtVision teknolojisiydi. Daha önce 2015 yılındaki Real Madrid - Zalgris Kaunas maçı sırasında kullanılan bu 360 derece açılı kameraların yine kullanılacağı; ancak bu sefer kameralarda VR desteğinin de olacağı ve böylece kullanıcıların maçı VR başlıkları üzerinden neredeyse içindelermiş gibi izleyebilecekleri de yapılan açıklamalar arasındaydı, 19-21 Mayıs tarihleri arasında Marmara Forum'da açılacak bir etkinlik standında bu teknolojilerin hepsinin denenebileceğinin müjdesi de verildi.

Google Jump Kameları, VR Teknolojisine Yeni Bir Boyut Katacak

YORUMLAR