Firefox 15 İle Yeniden Başlatma Tarihe Karışıyor

Firefox 15 İle Yeniden Başlatma Tarihe Karışıyor

Firefox 15 sürümü ile beraber artık tüm işlemlerini arkaplanda gerçekleştirecek ve yeniden başlatma tarihe karışacak. Artık Firefox kullanıcıları eklenti yüklediklerinde ya da mevcut Firefox sürümünü güncellediklerinde karşılarına çıkan "Yeniden Başlatmanız Gerekiyor" uyarısı ile karşılaşmayacaklar. Rakibi olan tüm tarayıcıların artık tüm işlemlerini arkaplanda gerçekleştirdiğinizi düşünürsek Firefox kullanıcıları için bu özelliğin büyük bir rahatlık getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Firefox çalışırken arkaplanda çalışmaya başlayan sistem, hem tarayıcıyı ilk başlattığında güncelleme denetleme sistemini ortadan kaldırıyor hem de gereksiz ilk açılıştaki kontrolleri pasif durumuna getiriyor. Bu sayede eklenti, yeni sürüm kontrolleri ve benzeri tüm değişiklikler arkaplanda çalışan Firefox motorları tarafından gerçekleştiriliyor ve gerçek zamanlı olarak değişiklikler görüntülenebiliyor. Tabi ki bunun anlamı daha hızlı açılan bir Firefox demek oluyor.

Arkaplanda çalışan uygulama Firefox'un yüksek ram kullanımını ne kadar arttıracak ya da sürekli çalışması ek ne yükler getiriyor bilinmiyor ama Firefox'un büyük bir eksikliğini kesinlikle giderecektir. Meraklı kullanıcılar şimdiden Firefox 15 sürümünü indirip kurabilir. Beklemek isteyen kullanıcılar ise 2 ay sonra gelecek Firefox 15 güncellemesini beklemeleri gerekiyor.

YORUMLAR