Firefox 17 Yayınlandı, Hemen İndirin

Firefox 17 Yayınlandı, Hemen İndirin

Mozilla’nın Firefox web tarayıcısı karşısındaki Google ve Microsoft gibi dev oyunculara rağmen yıllardır en sık tercih edilen tarayıcılar arasında yer almaya devam ediyor ve sahip olduğu üçüncülüğü uzun yıllar daha koruyacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda 16.0 versiyonu ile karşımıza çıkan Firefox’ta büyük açıkların keşfedilmesinin ardından 16.0.1 güncellemesi yayınlanmıştı. Bugün ise Firefox 17 Mozilla tarafından yayınlandı ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Mozilla Firefox 17 beraberinde bazı yenilikler getiriyor. 

Özellikle video oynatmak için tıklama yapılması gereken alanlar konusunda hazırlanmış kullanıcı izni düzenlemeleri sayesinde çeşitli pluginlerin kullanıcı onayı olmadan oynatılmasının önüne geçilmiş. Ayrıca daha büyük ikonların kullanılması sayesinde Firefox’un kullanımı da daha kolay hale getirilmiş.

İrili ufaklı pek çok hatanın da düzeltildiği Firefox 17’de 20’den fazla performans iyileştirmesi yer alıyor ve özellikle yeni sekme açılması konusunda oldukça yol katedilmiş.

Mac kullanıcıları için ne yazık ki üzücü haberler de var. Firefox 17 ile Mozilla Mac OS X 10.5 desteğini kaldırıyor. Bir üst Firefox versiyonuna geçmek isteyen kullanıcılar Mac OS X versiyonlarını da yükseltmek zorundalar.

Yeni Firefox 17’yi denemek isteyenler aşağıda yer alan indirme bağlantılarını kullanarak çok daha hızlı, güvenli ve dinamik bir Firefox’a geçiş yapabilirler.

YORUMLAR