Firefox 24 Android için Yayınlandı

Firefox 24 Android için Yayınlandı

Hatırlayacağınız üzere dün Mozilla'nın internet tarayıcısı Firefox'un yeni sürümünün masaüstü sistemler için yayınlandığını duyurmuştuk. Çok geçmeden tarayıcının Android versiyonu da güncellendi. Hızlı bir gezinti deneyimi sunan Firefox'un mobil tarayıcısı yeni sürümüyle oldukça hoş özellikleri de beraberinde getiriyor. Dilerseniz Firefox 24 ,le birlikte gelen geliştirmelere bir göz atalım:

Hızlı Paylaşma Özelliği:

Bu özellik sayesinde kullanıcıların sık kullandığı paylaşım servisleri otomatik olarak tarayıcı menüsüne ekleniyor. Böylece içerik paylaşmak çok daha kolay bir hale geliyor. Tek yapmanız gereken sadece menüdeki "paylaş" seçeneğini seçmek.

NFC Desteği:

Bu özellik yeni sürümün en büyük yeniliklerinden biri. Tarayıcıya kazandırılan NFC desteği sayesinde NFC'nin aktif olduğu cihazlar arasında açık tarayıcı sekmeleri kolay bir şekilde paylaşılmakta. Bu şekilde favori internet sayfalarınızı, tarifeleri veya makaleleri paylaşmak çok daha zahmetsiz bir hale geliyor.

Reader için Gece Modu:

Yeni versiyonda Reader için gece modu özelliği karşımıza çıkıyor. Okumayı oldukça kolaylaştıran bu özellik sayesinde tarayıcı ışık seviyesine göre otomatik olarak arkaplan ve metin renklerini ayarlayabiliyor. Bu yolla açık bir arkaplan üzerine koyu renkte metin veya tam tersi, ışık seviyesine göre kullanıcıya sunulmakta.Kullanıcı bu modları kendi eliyle de ayarlayabilmekte.

WebRTC desteği, pop-up uyarıları, bazu lokal diller için destek Firefox 24'te yer alan diğer yenilikler.

Android için Firefox 24'ü indirmek için:

Firefox 24 Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR