Firefox 35.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Firefox 35.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Mozilla Firefox 35'in yayınlandığını sizlere geçtiğimiz haftalarda hazırladığımız haberle duyurmuştuk ancak Mozilla her zaman olduğu gibi yeni sürümün üzerinden bir kaç hafta geçtikten sonra bir düzeltme sürümü yayınladı ve şimdi de Firefox 35.0.1 ile karşımıza çıktı. Bu tip ara güncellemeler genellikle ana sürümden alınan geri dönümlerle yaratıldıkları için Firefox'ta yer alan pek çok sorunun başarıyla ortadan kaldırıldığını söyleyebiliriz.

Firefox 35.0.1 ile gelen değişiklikleri listelemek gerekirse;

  • SVG ve CSS animasyonlarında düzeltmeler
  • Kerbelos denetlemesinin çalışmasını onarma
  • Başlangıçta gerçekleşen çökmelerin düzeltilmesi
  • Enhanced Steam eklentisiyle çökmenin engellenmesi
  • Performans ve güvenlik güncellemeleri

Bu ana sorun giderme güncellemelerinin yanında irili ufaklı pek çok hatanın da 35.0.1 sürümünde ortadan kaldırıldığı Mozilla tarafından belirtiliyor. Dolayısıyla kullanıcıların internet gezintileri esnasında daha sorunsuz ve akıcı bir deneyim elde edebilmeleri mümkün oluyor.

Şimdilik Firefox Hello servisinin yazılı mesaj gönderebilme yeteneğinin gelip gelmeyeceğine dair bu sürümde de bir bilgilendirme mevcut değil fakat kullanıcıların bu yönde büyük bir talebinin olduğu biliniyor.

Eğer siz de Mozilla Firefox'un yeni sürümüne göz atmak ve otomatik güncellemeyi beklemeden indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Chrome 40 Yayınlandı

YORUMLAR