Firefox 36 Yayınlandı!

Firefox 36 Yayınlandı!

Mozilla Firefox web tarayıcısının son güncellemesi 36.0 yayınlandı ve artık kullanıcılara eskisinden çok daha iyi bir web gezintisi deneyimi sunabilmek için hazır. Son yıllarda internet tarayıcılarının daha sık güncellenme trendinden Firefox da etkilendi ve artık güncellemeler arasında eskiden olduğu gibi aylar bulunmuyor. Böylelikle kullanıcıların da daha kısa sürede daha fazla özelliğe ve daha sorunsuz bir web sörfüne erişim imkanı sağladıkları ortada.

Firefox 36 ile birlikte gelen bir kaç yeniliği kısaca listelemek gerekirse;

  • Yeni sekmede iğneli siteler artık senkronize olabiliyorlar
  • HTTP/2 protokolü için tam destek
  • Özbekçe yerelleştirme desteği
  • Yeni bir kaç seçenek ve ayar
  • HTML5 için geliştirilmiş destek
  • CSS ve JavaScript yorumlama yeteneklerinde artış

Firefox 36 ile birlikte gelen bu temel özellik ve yeniliklerin yanında, PC'lerde yazılımın daha performanslı bir şekilde çalışabilmesi için hazırlanmış bazı kod temizlikleri de mevcut. Ayrıca daha güvenli ve zararlı yazılımlardan uzak durulabilmesine olanak tanıyan güvenlik yamaları da bu ana güncelleme içerisinde unutulmamış.

Mozilla'nın genellikle ana sürümden sonra bir düzeltme sürümü de yayınlaması nedeniyle kullanıcıların 36.0.1 sürümüne de gelecek hafta hazırlıklı olmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Ara sürümler sayesinde ana sürümde yer alan ve kullanıcılardan gelen verilere göre yapılan bir kaç değişiklik ve iyileştirme de yer alabiliyor.

Firefox'u indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın.

Microsoft Office, Öğrenci ve Öğretmenler İçin Ücretsiz Oldu!

YORUMLAR