Firefox 41 Yayınlandı!

Firefox 41 Yayınlandı!

Mozilla Firefox web tarayıcısının uzun bir süredir kullanıcılar tarafından ikinci tarayıcı olarak kullanılması ve diğer rakiplere pazar payı kaptırması, elbette Mozilla'nın Firefox'u son senelerde kendini daha hızlı ve agresif bir şekilde geliştirmesine sebep oldu. Bu durumdan en çok faydalanan kişiler ise tabii ki onu kullanmaya devam edenler. Firefox 41 de bugün yayınlandı ve böylece çok daha güvenli ve hızlı internet gezintileri mümkün hale geldi.

Firefox 41'in en dikkat çekici yanı, özellikle Adblock Plus kullanıcılarında görülen hafıza sorunlarıydı. Firefox'un hafızayı verimsiz kullanmasına sebep olan bu reklam engelleme eklentisine dair sorunlar anlaşılan o ki artık çözülmüş ve Mozilla Firefox 41 genel olarak daha performanslı bir hale gelmiş. Kullanıcıların genellikle bir web tarayıcısına dair kararlarını hızı üzerinden vermeleri, tarayıcının gelecek dönemdeki tercih edilebilirliğini etkileyecektir.

Yeni sürümde dikkat çeken bir diğer yan ise, Firefox hesabınıza bir profil resmi ekleme olanağı. Bunun haricinde irili ufaklı pek çok performans, güvenlik ve görüntüleme iyileştirmeleri de Firefox'a dahil edilmişler ancak bunların hepsinin tek tek açıklamaları maalesef mevcut değil. Lakin genel olarak tarayıcının daha akıcı bir şekilde internet sitelerinde gezinti imkanı sağladığını söyleyebilirim.

Firefox'un genellikle bir sürümde geniş bir sürümde daha mütevazi güncellemeler alması nedeniyle Firefox 41'in biraz daha sorunları çözmeye yönelik mütevazi güncellemelerden olduğunu da unutmamak lazım.

Eğer programı bilgisayarınıza indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR