Firefox 55 Sanal Gerçeklik Desteğiyle Çıktı, Hemen İndirin!

Firefox 55 Sanal Gerçeklik Desteğiyle Çıktı, Hemen İndirin!

İnternet tarayıcısı piyasasının en köklü üyelerinden olan Mozilla Firefox için yeni bir güncelleme yayınlandı. Firefox 55 sürümü ile birlikte bizi önemli yenilikler bekliyor.

Mozilla, Firefox 55'i resmen yayınlamamış olsa da FTP sunucuları üzerindeki Firefox dosyalarını güncelledi. Eğer tarayıcınızın kendisini otomatik güncellemesini beklemek istemezseniz sitemiz üzerindeki bağlantıları kullanarak en güncel Firefox sürümünü indirebilirsiniz.

Firefox 55 ile gelen yeniliklere baktığımızda en dikkat çeken yeniliğin WebVR protokolü olduğunu görüyoruz. Bu protokol temel olarak kullanıcıların sanal gerçeklik cihazlarını Firefox üzerinde kullanmalarını mümkün kılıyor. Bu sayede internet üzerindeki sanal gerçeklik içeriklerinden Firefox tarayıcı ile faydalanabiliyorsunuz.

Bir diğer önemli yenilik ise Adobe Flash Player kullanan içeriklerin artık otomatik olarak engellenecek olması. Kullanıcılar, Adobe Flash Player içeriklerinin görüntülenmesi için tarayıcıya onay vermek zorunda olacak. Buna ek olarak Flash içeriklerine sadece http:// ve https:// ile başlayan sitelerde izin verilecek.

Uzun bir süre önce Firefox'a eklenmesi gereken bir özelliğin yeni eklendiğine de tanık oluyoruz. Bilindiği üzere Chrome'un adres çubuğuna herhangi bir şey yazdığımızda direkt olarak arama yapabiliyoruz. Firefox da artık bu yeteneğe kavuşuyor ve adres çubuğu arama amacıyla kullanılabiliyor. Kullanıcılar hangi arama motoru üzerinde arama yapılabileceğini de seçebilecekler.

Yeni sürümde, Firefox'un dahili ekran görüntüsü alma aracı da kullanıma açılıyor. Bu araç sayesinde ziyaret ettiğimiz sitelerin ekran görüntülerini alarak bilgisayarımıza kaydedebiliyor ya da bulut depolama hesaplarımıza atabiliyoruz.

Firefox 55, önceki oturumlarınızda açık olan çok sayıdaki sekmeyi hızlı bir şekilde geri getirebilecek.

Güncellenen Firefox'u indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Firefox Yeni Sürümüyle 1.500'den Fazla Sekmeyi Rahatlıkla Açabiliyor

YORUMLAR