Firefox Aurora Deneyimi Android'e Taşındı

Firefox Aurora Deneyimi Android'e Taşındı

Firefox Uygulama Mağazası kapılarını Aurora sürümü ile açıyor. Geliştiriciler geri bildirim toplayabilecek. Firefox Uygulama Mağazasının ilk Aurora sürümü, Android’inde Firefox Aurora kullanan ilk denetleyiciler için kullanılabilir durumda. Bu sürüm, geliştiricilere, Uygulama Mağazasının büyümesi ve gelişmesi için geri bildirim alma şansı veriyor. Bu ilk sürüm, Aurora Uygulama mağazasının ve 2013’te çıkacak olan Beta ve Firefox OS sürümlerinin geleceği için yol oluşturmaya yardımcı olacak.Bu sürüm; kullanıcıların tarayabileceği, indirip kurabileceği ve kullanabileceği oyun, vitrin uygulamaları, üretim ile haber ve medya  alanlarında seçim özelliğini taşıyor. Ayrıca teste hazır olan uygulamaların arasında  Distant Orbit, Jauntly, Soundcloud ve Twitter da yer alıyor.

Firefox Aurora Uygulama Mağazası hâla çok başlangıç aşamasında. Yakında ayarlanması gereken şeyler, yorumlar ve incelemelere bakılarak eklenmeye devam edecek.

Firefox'un mühendislik müdürü Bill Walker, Aurora Uygulama Mağazası ile ilgili olarak şunları söylüyor: "Uygulama mağazasını erkenden açmamızın nedeni, tasarım, kullanım ve performansa yönelik geri bildirim almak." 

Firefox, geçen yıl Web’i, geçerli uygulama geliştirme platformu haline getirmek için çalışmaya başladı. Şimdi de geliştiricilerin; HTML, JavaScript ve CSS gibi Web teknolojilerini kullanan sürükleyici uygulamaları inşa etmelerine ve dağıtmalarına imkân vermek için Firefox Uygulama Mağazası’nı yarattı. 
Masaüstünde yaptığı gibi, mobilde de Web’in güç kilidini açmak için çalışarak, platformlarda Web API’ları geliştirme yönünde şaşırtıcı ilerlemeler kaydetti.

Başlamak için;

  • Firefox Aurora’yı Android telefonunuza indirin.
  • Firefox Aurora’yı açın ve seçenekler menüsünde “Uygulamalar”ı seçin (Seçenekler arasında “Uygulamalar”ı göremezseniz, önce “Araçlar”ı, ardından “Uygulamalar”ı seçin.).
  • Uygulama Mağazası’nı tarayın, kurun ve uygulamaları kullanın.
  • Seçenekler menüsüne “Ayarlar”a tıklayın ve sonra “Feedback”i seçerek ne düşündüğünüzü bilmemizi sağlayın.

Bunu yaptığınızda, hem Firefox Aurora Tarayıcısını hem de Uygulama mağazasıAndroid'inize eklemiş olacaksınız. Ardından mağazadan seçip indirdiğiniz uygulamalar, tarayıcı destekli açılacak. 

YORUMLAR