Firefox Beta'daki Videolu Görüşme Özelliği Basitleştirildi

Firefox Beta'daki Videolu Görüşme Özelliği Basitleştirildi

Mozilla Firefox'un normal sürümünde yapılan yenilik ve geliştirmelerden sonra bir güncelleme de Firefox Beta için yayınlandı. Bu güncelleme ile artık Firefox Beta kullanıcıları Ekim ayında getirilen videolu görüşme özelliğini daha basit bir şekilde kullanabilecek.

Tarayıcı üzerinden kolayca videolu görüşmeler yapmanızı sağlayacak olan Firefox Hello servisi sayesinde artık herhangi bir ekstra programa gerek kalmadan Firefox ile istediğiniz kişi ile görüşebileceksiniz. Firefox'un yükselmesini sağlayabilecek olan bu özellik henüz sadece Firefox Beta'da yer alıyor.

Beta kullanıcılarından alınan geridönüşler ile geliştirilmeye devam edilen Hello, eskisine göre kullanması daha kolay bir servis haline getirildi. İlk çıkarıldığında daha zor erişim sağlanılan servise artık kayıt olmadan giriş yaparak tek bir link sayesinde istediğiniz kişi ile videolu görüşebiliyorsunuz. Videolu görüşmeler için özel URL'ler üreten Firefox, bu linki konuşmak istediğiniz kişi ile paylaşarak onları da konuşmaya dahil etmenizi sağlıyor. Yani kısaca tarayıcı üzeirnden videolu görüşmeyi başlatarak oluşacak olan linki istediğiniz kişiye gönderip hemen görüntülü konuşmaya başlayabilirsiniz.

Firefox hesabınız ile giriş yaptığınız da ise direk olarka iletişim listenizdeki kişileri arayarak tek link bile olsa paylaşmak için uğraşmıyorsunuz. Google'ın Hangouts servisi ile oldukça benzerlik gösteren Hello'nun Firefox'un yükselişine yarıdm edip edemeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Özelliğin normal Firefox'a ne zaman entegre edileceği henüz belli değil. Fakat çok fazla sürmeyeeğini tahmin ediyorum.

Firefox kullanıyorsanız tarayıcı ile ilgili görüşlerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilir yada Firefox hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Firefox'un iOS Versiyonu Yakında Duyurulabilir

YORUMLAR