Firefox Hello, Tarayıcılar Arası Kurulumsuz Görüntülü Sohbeti Getiriyor

Firefox Hello, Tarayıcılar Arası Kurulumsuz Görüntülü Sohbeti Getiriyor

Mozilla Firefox'un beta aşamasında olan son sürümüne, kullanıcıların internette herhangi bir eklenti veya program kullanmadan başkalarıyla videolu sohbet yapabilmelerine imkan tanıyan yeni bir özellik ekleniyor.

Bugün duyurulan yeni Hello Firefox özelliğinde, Mozilla'nın Telefonica'yla partnerlik anlaşması dahilinde, kullanıcılar herhangi bir tarayıcıdan ek araç veya program kullanmadan istedikleriyle videolu sohbet yapabiliyor. "Firefox Hello ile aynı sohbet servisi, yazılımı veya donanımı kullanmayan aile üyeleri veya arkadaşlarınızla iletişim kurabileceksiniz. Hiçbir program indirmeden, ek araç kurmadan, hatta üyelik bile oluşturmadan sesli veya görüntülü sohbet gerçekleştirebilirsiniz," diyor Telefonica.

Yeni özellik önümüzdeki haftalarda yayınlanmak için hazırlanıyor. WebRTC aracı kullanan herhangi bir tarayıcı (Firefox, Opera ya da Chrome gibi), yeni Firefox Hello'nun görüntülü sohbet özelliğinin tek gerekliliği. Mozilla bu özelliği 2013'ün şubat ayında basına çıtlatmış, o zamandan beri deneysel WebRTC çalışmalara devam etmekteydi. Şimdi ise beta aşamasından çıkmaya hazırlanarak Firefox'a eklenecek.

Firefox'u bilgisayarınıza hızlı ve güvenli bir şekilde indirmek için sitemizin bağlantılarını kullanabilirsiniz:

DarkOrbit'in 2014 Resmi Çıkış Fragmanı

16 Ekim Apple Lansmanında Neler Tanıtıldı?

YORUMLAR