Firefox Yandex'i Varsayılan Arama Motoru Yapıyor

Firefox Yandex'i Varsayılan Arama Motoru Yapıyor

Farklı ülkelerde, yerel anlamda uygun bulduğu arama motorlarını Firefox’un varsayılan arama motoru olarak belirleyen Mozilla, Türkiye içinde kararını verdi. Mozilla Firefox, yeni güncelleme ile birlikte Türkiye’de varsayılan arama motorunu Yandex yapacak.Yandex ve Mozilla, bir araya geldi ve Firefox mobil ve masaüstü tarayıcısının Türkçe sürümünde Yandex’i varsayılan arama motoru yapmaya karar verdiler. Güncelleme 30 Mart haftasında yapılacak.

Mozilla’nın farklı ülkelerde yerel anlamda uygun hizmet verdiğini testlerle saptadığı arama motorlarını varsayılan olarak belirleme stratejisi biliniyor. Bu stratejinin bir parçası olarak Yandex, Türkiye’deki Firefox kullanıcılarına, Windows, Mac, iOS ve Android platformlarında kullanıcılarla buluşturulacak.

Mozilla’nın Türkiye’de arama motoru alanında Yandex’i tercih etmesi Yandex yönetim kadrosunca da son derece olumlu değerlendiriliyor. Yandex, Türkiye’deki internet kullanıcılarına arama motoru alanında farklı ve iyi bir alternatif sunmak için arama motorunu optimize ettiğini de belirtiyor. Yandex’e göre Mozilla’nın bu kararı son derece olumlu ve yerinde.

Yandex ve Mozilla dünyaya tek bir varsayılan arama motoru sunmanın çok avantajlı olmadığını düşünüyorlar. Bunun yerine ülkeler özelinde, yerel anlamda uygun arama motorlarının kullanılmasının kullanıcı memnuniyeti açısından önemli olduğunu savunuyorlar.

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

Türkiye Mobil İnternet Raporu Açıklandı

 Spartan'a Entegre Edilen Cortana, Açığa Çıkan Yeni Videoda Göründü

YORUMLAR