Firefox'a Tek Tıkla Site Arama Özelliği Geliyor

Firefox'a Tek Tıkla Site Arama Özelliği Geliyor

En popüler 3 internet tarayıcısından bir tanesi olan Mozilla Firefox'a yeni bir özellik daha geliyor. Geçtiğimiz hafta Yahoo ile yapılan anlaşma sonucunda standart arama motoru olarak Google yerine Yahoo'yu kullanma kararı alan Firefox'a, şimdi de tek tıkla istenilen sitelere ulaşma imkanı geliyor.

Bir zamanların en sevilen tarayıcılarından biri olan Firefox, özellikle son zamanlarda Google Chrome'un gölgesinde kalmaya başladı. Bunun önüne geçerek eski değerini kazanmak isteyen Firefox, geliştirmelere ve yeni özellik eklemeye devam ediyor. Öyleki geçtiğimiz hafta Yahoo ile anlaşan firma önümüzdeki aydan itibaren standart arama moturu olarak Yahoo Search'ü kullanacak.

Yeni açıklanan özellik ise Firefox kullanıcılarının istedikleri özel sitelere tek tıkla hızlı ulaşmalarını sağlıyor. Arama sonuçlarını beklemeden hızlıca istediğiniz sitelere girmenizi sağlayan özellik aynı zamanda istediğiniz siteleri de eklemenizi sağlıyor. Sık kullanılanlara benzer türde olan yeni özellik, işlemlerinizi daha hızlı yaparak istediğiniz sitelere bir kaç saniyede ulaşabilmeniz için geliştirildi.

Yapılan geliştirmeler ve yenilikler ile birlikte Chrome'u yakalamak isteyen Firefox'un işinin zor olduğunu söyleyebilirim çünkü Google Chrome'un kullanım oranları zaman geçtikçe artmaya devam ediyor. Bakalaım Firefox internet tarayıcısı yarışında Chrome'u geri yakalamak için başka neler yapacak.

Facebook'un Kullanım İlkeleri ve Koşulları Güncellendi

YORUMLAR