Firefox'un Standart Arama Motoru 5 Yıllığına Yahoo Oluyor

Firefox'un Standart Arama Motoru 5 Yıllığına Yahoo Oluyor

İnternet tarayıcıları arasında en sevilenlerden bir tanesi olan Mozilla Firefox ve Marissa Mayer ile tekrar can bulan ve yükselişe geçen Yahoo, 5 yıllık bir anlaşma imzaladığı duyurdu. Bu anlaşmaya göre Yahoo, Firefox tarayıcısı üzerinde 5 yıl boyunca standart arama motoru olacak.

Yapılan anlaşma sayesinde Firefox artık farklı ülkelere göre farklı arama motorları kullanabilecek. Örneğin Amerikalı Firefox kullanıcıları standart arama motoru olan Google yerine artık Yahoo görecekler. Ruslar Yandex görürken, Çinliler'de Baidu ile arama yapabilecekler.

Mozilla tarafından yapılan açıklamada yerel kullanım deneyimi sağlamanın daha önemli olduğu vurgulandı. Yahoo adına açıklama yapılan Marissa Mayer ise, Firefox ve Yahoo arasında yapılan anlaşmanın her iki taraf açısından da hem günümüz hem de gelecekte çalışma için yararlı olacağını söyledi. Mayer sözlerine geleekte üretilecek olan ürünlerin entegrasyonunun daha kolay ve başarılı olacağını söyleyerek devam etti.

Aralık ayında başlayacak olan çalışma ile Firefox kullanıcıları yenilenen Yahoo Aramaları'nı deneyecek ilk kişiler olacak. Kişiselleştirme üzerine odaklanan yeni Yahoo arama, daha sade ve efektif bir arayüze sahip olacak. Firefox'un yeni aramaları Google Chrome'a 2015 yılının başlarında gelecek. Böylelikle Chrome kullanıcıları da yeni aramayı kullanabilecekler.

Daha önce Yahoo arama kullandıysanız, yeni Yahoo Arama hakkındaki görüşlerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Microsoft Şimdiye Kadarki Lumia Satışlarını Açıkladı

YORUMLAR